Home RozwójZalety nauki angielskiego z native speakerem
Zalety nauki angielskiego z native speakerem

Zalety nauki angielskiego z native speakerem

Jak powiedział Roger Bacon, średniowieczny angielski filozof: “Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” Ciężko z tym stwierdzeniem się nie zgodzić, szczególnie w dzisiejszych czasach. Nauka języków powinna być ponadto przyjemnością wynikającą nie tylko z poszerzania swojej wiedzy, lecz również z samego procesu nauki. Jak uczyć się języków skutecznie i przyjemnie? Jedną z najchętniej polecanych metod jest nauka z native speakerem. O mocnych stronach takiego rozwiązania przeczytasz poniżej.

Nauka szybka, łatwa i przyjemna czyli konwersacje native speaker!

Native speaker to osoba, która wychowała się w innej kulturze oraz, w naszym wypadku, dla której język polski nie jest językiem ojczystym. Wykorzystuje ona swoją wiedzę, by uczyć inne osoby swojego języka. Niewątpliwą zaletą nauki z taką osobą jest fakt, że już od pierwszych lekcji uczymy się poprawnej wymowy i akcentowania słów, a przy okazji możemy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury kraju, z którego pochodzi nasz native speaker. Wiedza, którą podczas takich lekcji otrzymujemy, jest „z pierwszej ręki”, przez co dowiadujemy się o wielu aspektach kulturowych, o których nie moglibyśmy przeczytać w książkach.

Nauka bez schematów

Native speaker jest osobą, która często nie skończyła specjalistycznych studiów na przykład w kierunku dydaktyki i nauczania. Dlatego też taki człowiek w większości przypadków nie będzie trzymał się utartych schematów, które są praktykowane w szkołach językowych przez polskich nauczycieli, lecz często będzie improwizował, przez co nauka nowego języka będzie dla uczestnika takich lekcji dużo ciekawsza. Dla przykładu nauka angielskiego z native speakerem będzie luźną rozmową, podczas której nauczymy się używać poprawnie słownictwa i przekazywać naszą myśl niż opierać się na podręczniku i trzymać się wytyczonego wcześniej planu zajęć. Takie rozwiązanie jest również niebywałą zaletą dla osób, które posiadają tak zwaną barierę językową przed mówieniem ją pokonać, ponieważ często będzie on bardziej pobłażliwy. Wynika to z faktu, że znajomość dokładnych reguł gramatycznych w mowie potocznej nie jest najważniejsza. Dużo ważniejsza jest myśl, którą mamy do przekazania.

Wygoda na pierwszym miejscu

Kiedy decydujemy się na kurs w szkole językowej, zazwyczaj zajęcia odbywają się na miejscu. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na zajęcia z native speakerem, to często właśnie nauczyciel przyjedzie do nas. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które są zapracowane i ciężko im znaleźć czas w codziennym pędzie na naukę nowego języka. Jeżeli natomiast i takie rozwiązanie nam nie odpowiada, to również jest na to recepta: native speaker online. Jest to rozwiązanie, gdzie umawiamy się wcześniej na pasującą dla nas i naszego nauczyciela godzinę i łączymy się z nim za pomocą komunikatora internetowego czy platformy. Nauka odbywa się w naszym domowym zaciszu, a my mamy dowolność w wyborze terminu zajęć. Rozwiązanie wręcz idealne, dla wszystkich, którzy pracują nieregularnie lub też są po prostu zapracowane i ciężko im znaleźć czas na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.