Czy ciągłe rozmyślanie może być wadą? Analizowanie w myśli dnia minionego, ciekawych zdarzeń, informacji, a nawet prostych czynności, które wywołują takie, a nie inne emocje. To objaw choroby czy raczej wskaźnik inteligencji?
Skończ myśleć zacznij działać
Nadmiar myśli, ciągłe rozpamiętywanie zdarzeń z przeszłości czy analizowanie prozaicznych czynności i towarzyszących im emocji. Wielu odkrywcom przysłużyła się taka dociekliwość, aczkolwiek w codziennym funkcjonowaniu czasem przeszkadza. Osoby rozpamiętujące epizody i nadmiernie analizują swoje emocje miewają problemy z podejmowaniem szybkich decyzji. Natomiast świat składa się w większej części z osób myślących lewą półkulą. Jak możemy się domyślać, mentalnie nadaktywni nie mają łatwo.
Nadwydajni mentalnie
Jak się okazuje w książce Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, Christel Petitcollin wyjaśnia jak funkcjonuje mózg osób nadwydajnych mentalnie. Porusza nie tylko temat myślenia prawą półkulą, ale też wyjaśnia jak to się dzieje od strony neurologicznej. Po zagłębieniu się w treść dowiadujemy się, że problem ten dotyka wielu różnych ludzi.
Uporządkuj to w głowie
Poradnik dotyczący myślenia przyda się nie tylko osobom borykającym się z tym problemem w życiu. Znajdziemy tam oprócz wyjaśnienia funkcjonowania ludzi nadmiernie analizujących rzeczy także sposób jak uporządkować taki kalejdoskop w głowie. Dzięki odpowiednim treningom można nie tylko poradzić sobie z tym, ale też wykorzystać w życiu codziennym.
Jak oni to robią?
Książka Jak mniej myśleć to nie tylko poradnik dla osób nadaktywnych mentalnie, ale też ciekawa instrukcja dla tych, którzy usiłują zrozumieć ich tok postępowania. Dodatkowo autorka będąca też trenerką osobistą odpowiada na wiele wątpliwości dotyczących funkcjonowania mózgu, również tych myślących więcej lewą półkulą. Dzięki doświadczeniu autorki treść jest „lekko strawna”, bardzo interesująco podana wraz z ciekawymi sytuacjami. Czytając ją poruszamy się w świecie ludzkiego umysłu idąc za autorką jak przewodnikiem.
Ludzie nadaktywni mentalnie są bardziej wrażliwi. Książka Jak mniej myśleć podzielona jest na trzy części i to właśnie w ostatniej znajdziemy ciekawe rozwiązania i treningi, których podjęcie pozwoli nam nie tylko zapanować nad chaosem w głowie. Dodatkowo dowiemy się jak wykorzystać potencjał drzemiący w naszej głowie i odnaleźć się w społeczeństwie.