Home ZdrowieWrastający paznokieć- jak sobie poradzić z tym problemem w Kielcach?
Wrastający paznokieć- jak sobie poradzić z tym problemem w Kielcach?

Wrastający paznokieć- jak sobie poradzić z tym problemem w Kielcach?

Artykuł sponsorowany.

Jeżeli odczuwasz dokuczliwy ból w czasie chodzenia, w dodatku przy Twoim palcu zrobił się ropny wysięk, to prawdopodobnie wrastający paznokieć dotyczy również Ciebie. Warto udać się z tym problemem do specjalisty. Czy wiesz, że specjalistą od leczenia schorzeń stóp jest podolog?

Wrastający paznokieć – jak to się leczy?

Jeżeli wdał Ci się stan zapalny, to ostatni moment, aby udać się do podologa. W Kielcach polecamy Gabinet Zdrowych Stóp Monika Cichoń. Gwarantujemy, że tylko leczenie podologiczne będzie szybkie, bezpieczne i przede wszystkim bezbolesne. To prawda, że wrastający paznokieć jest jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjenci do gabinetu podologicznego.  Dlatego tak ważne jest doświadczenie i wiedza specjalisty, do którego się udajesz. Może być też tak, że pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu, a on wypisze Ci skierowanie do chirurga, aby usunął wrastający paznokieć. Dlaczego to nie jest dobry pomysł?

Nie polecamy tej drogi leczenia paznokci u stóp

Potem czeka Cię trochę strachu i oczywiście oczekiwanie na zabieg. Po zabiegu wyjdziesz z gabinetu chirurgicznego o własnych siłach, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał problemy z chodzeniem. W końcu miałeś przez chwilą zrywany paznokieć. To nie jest koniec Twoich kłopotów. Po zabiegu musisz przez pewien czas zostać w domu i być unieruchomiony. W dodatku pewnie konieczne będzie przyjmowanie silnych leków przeciwbólowych. A zanim na nodze pojawi się nowy, całkowicie zdrowy paznokieć, będziesz musiał czekać kilka miesięcy. Wrastający paznokieć w ogromnej większości przypadków odnosi się do dużego palca u stopy, ponieważ gdy chodzisz, to wywierasz na nie nacisk. Jak widzisz, usuwanie wrastającego paznokcia u chirurga nie jest najprzyjemniejszym rozwiązaniem. Na szczęście są lepsze opcje.

Czy są jakieś sposoby, żeby uniknąć tej operacji i wiążącej się z nią rekonwalescencji?

Przyznajemy, że pewnie mocno Cię wystraszyliśmy, ale teraz przyszedł czas na dobre wiadomości. Na szczęście medycyna się rozwija i są o wiele mniej inwazyjne sposoby leczenia wrastających paznokci, niż całkowite ich zrywanie. Wystarczy, że wybierzesz się do dobrego gabinetu podologicznego, który ma odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Dlaczego paznokcie u stóp wrastają?

Tak naprawdę bardzo często to nasze błędy w pielęgnacji powodują schorzenia stóp. Na przykład nieprawidłowe skracanie paznokci, kiedy za mocno obcinamy płytkę paznokcia, oraz chodzenie w zbyt ciasnym obuwiu. Jeżeli chcesz wyleczyć wrastające paznokcie w Kielcach, to zapraszamy na stronę tego gabinetu: www.kielce-podolog.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.