Home RodzinaWielkanoc w Świeradowie-Zdroju
Wielkanoc w Świeradowie-Zdroju

Wielkanoc w Świeradowie-Zdroju

Artykuł partnera.

Czy myśleliśmy kiedykolwiek o tym, by czas Świąt Wielkanocnych spędzić z dala od domu? Obawiamy się jednak, że nie poczujemy magicznej atmosfery? Nic bardziej mylnego. Wybierając pakiet wielkanocny w ekskluzywnym hotelu profesjonaliści zadbają o świąteczną aurę. I do tego urok górskiej, uzdrowiskowej miejscowości z niezliczonymi atrakcjami… Po prostu postawmy w tym roku na Świeradów-Zdrój!

W czym tkwi urok Świerdowa-Zdroju? Odpocznij od rutyny…

Świeradów Zdrój to piękna miejscowość położona w województwie dolnośląskim, na terenie Gór Izerskich. Kuracjusze zwabieni bogactwem wód mineralnych oraz złożami borowiny tłumnie przybywają do Świeradowa już od XVII w. Nie tylko jednak o kwestie zdrowotne chodzi. Malownicze tereny, liczne szlaki piesze i rowerowe przyciągają turystów niczym magnes. Zacznijmy od zwiedzania miasta, które kryje w sobie wiele tajemnic i zachwyca na każdym kroku.

Planując Wielkanoc w Świeradowie koniecznie zainteresujmy się polecanymi szlakami turystycznymi. Warto przynajmniej częściowo udać się Śladem Izerskich Tajemnic. Na trasie znajduje się wiele ważnych punktów, w tym Wodospad Kwisa, Stóg Izerski czy też Sępia Góra. Przy atrakcjach zlokalizowano kamienie-głazy z płaskorzeźbami oraz tajemniczymi piktogramami do odrysowania. Będzie to na pewno świetna zabawa nie tylko dla rodzin z dziećmi!

Gdy planujemy dłuższy pobyt to poznajmy okolice Świeradowa. Podziemna trasa turystyczna „Kopalnia Św. Jan” w Krobicy odkryje przed nami wiekowe szyby w kopalni rud cyny oraz wystawy poświęcone narzędziom, minerałom i historii przemysłu. Ruiny Zamku w Świeciu, Zamek Czocha, czy też wieża ciśnień, zabytkowy ratusz oraz Kościół Zwiastowania NMP w Mirsku to kolejne, ciekawe miejsca. Okolice Świeradowa to także raj dla amatorów jazdy konnej.

Zafunduj sobie ekskluzywny wypoczynek w Święta Wielkanocne!

W tym roku ucieknijmy od szablonowości. Zamiast samodzielnego przyrządzania specjałów w kuchni pozwólmy sobie na optymalny relaks i niespodziewane, pozytywne wrażenia. Co powiemy na luksusowy hotel Świeradów Zdrój Cottonina – Villa&Mineral SPA Resort? Obiekt zachwyca już z zewnątrz. Trudno się dziwić. Zlokalizowany został w zrewitalizowanej, zabytkowej willi z XIX w. zwanej Willą Fabrykanta. Aktualna nazwa hotelu odnosi się do historii budynku, który znany był po II wojnie światowej z produkcji kotoniny.

Już dziś sprawdźmy, jakie pakiety świąteczne czekają na gości. Noclegi w komfortowych, przestronnych pokojach z dostępem do basenu, siłowni, sali fitness, tepidarium oraz strefy SPA&Wellness dostępne są w wyjątkowo korzystnych cenach. Pakiet wielkanocny obejmuje również tradycyjne śniadania oraz obiadokolacje w wykwintnej restauracji, w tym kolację grillową z ogniskiem w Sobotę Wielkanocną. Voucher na zabiegi w SPA, muzyka na żywo, nordic walking, animacje dla najmłodszych, a nawet wyprawa do pobliskiego kościoła z świątecznym koszyczkiem! Tak, Święta Wielkanocne na pewno Cię nie ominą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.