Home RodzinaW jakie góry wybrać się na urlop z dziećmi?
W jakie góry wybrać się na urlop z dziećmi?

W jakie góry wybrać się na urlop z dziećmi?

Rodzice poszukujący inspiracji odnośnie do wakacyjnych wojaży, bardzo często zastanawiają się, jakie góry będą najlepsze, jeśli chodzi o urlop z dziećmi. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje się po wakacjach – pięknych widoków, długich spacerów po górskich szlakach czy ciszy i spokoju. Na szczęście Polska oferuje mnóstwo górskich regionów, które są wręcz idealne, jeśli chodzi o miłe spędzanie czasu z dziećmi.

Góry Stołowe

Osoby zdecydowane na wakacje w górach z dziećmi, przede wszystkim powinny wziąć pod uwagę Góry Stołowe. Oferują one ogromną różnorodność szlaków, dzięki której nie sposób się tu nudzić. Góry Stołowe pełne są tajemniczych miejsc, które dzieci z pewnością chętnie odkryją. Warto jedynie wziąć pod uwagę, że najbardziej popularne kierunki takie jak Szczeliniec Wielki czy też Błędne Skały to miejsca w okresie letnim szczególnie zatłoczone. Dlatego warto zwiedzać je wcześnie rano bądź też wybrać nieco mniej popularne destynacje.

Góry Opawskie

Jest to region wciąż stosunkowo mało znany w Polsce. Tymczasem warto się tu wybrać, jeśli potrzebujesz chwili spokoju i wytchnienia. Biegnie tutaj wyjątkowo dużo ciekawych tras, które zachwycą każdego miłośnika dzikiej przyrody. Idealnie na wędrówkę z pociechami nadaje się szlak górników złota, który pozwoli na zapoznanie się z infrastrukturą, z której wiele lat temu korzystali poszukiwacze. W okolice można także pobawić się w parku rozrywki Zaginione Miasto, który z pewnością całej rodzinie dostarczy mnóstwa śmiechu, zabawy i emocji.

Góry Złote

To góry, które czasem nazywa się sudeckimi Bieszczadami. Dech w piersiach zapierają tutaj pustki na szlakach, bliskość natury oraz opuszczone wsie. To właśnie tutaj mogą udać się rodzice z dziećmi, którzy potrzebują uciec od zgiełku miasta i w pełni odpocząć. W okolicy warto, zwłaszcza w upalne dni, udać się nad zalew wodny z piaszczystą plażą. Okazja do pluskania się w chłodnej wodzie i podziwiania przy okazji górskich szczytów – bezcenna!

Beskid Sądecki

Jeśli chodzi o przyjemne spędzanie czasu z dziećmi w Beskidach, to jako wakacyjny kierunek na pewno warto wybrać Beskid Sądecki. Poza górskimi wędrówkami można tutaj odwiedzić mnóstwo innych, równie ciekawych atrakcji. Mowa tutaj między innymi o ogrodach zmysłów, wieży widokowej, a także fantastycznych trasach rowerowych. Bliskość natury, spokój i cisza-czego chcieć więcej?

Pieniny

Pomimo tego, że są to naprawdę piękne góry, to jednak w okresie letnim bywają nieco zatłoczone. Dlatego razem z dziećmi warto odwiedzić je poza sezonem, gdzie można cieszyć się ich pięknem, a także pustką na szlakach. Wędrówka przez okolice gwarantuje możliwość podziwiania przepięknego widoku na dolinę Dunajca. Podczas urlopu w Pieninach warto również udać się na rodzinny spływ Dunajcem, a także odwiedzić zamek w Czorsztynie i Niedzicy.

Podsumowując, wakacje w górach z dziećmi to doskonały pomysł dla tych wszystkich osób, które cenią sobie spokój, ciszę i bliskość przyrody. Polskie góry mają turystom naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego też każdy jest w stanie znaleźć taki kierunek, który najbardziej mu odpowiada.

1 thought on “W jakie góry wybrać się na urlop z dziećmi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.