Home WnętrzaSklep meblowy stacjonarny czy online? Gdzie lepiej robić zakupy?
Sklep meblowy stacjonarny czy online? Gdzie lepiej robić zakupy?

Sklep meblowy stacjonarny czy online? Gdzie lepiej robić zakupy?

Remont w mieszkaniu, zmiana designu pokoju dorastającego dziecka lub przeprowadzka – każde z tych wydarzeń łączy jedno: konieczność zakupu mebli. Niektóre osoby ekscytuje sama myśl o wybieraniu nowych szaf, stołów i kanap, dla innych zaś jest to przykry obowiązek. Zarówno internetowy sklep meblowy, jak i stacjonarny salon mają swoje unikalne walory. Dziś postaramy się przedstawić Ci kilka z nich – tak, abyś sam zdecydował, gdzie wolisz zrobić zakupy!

Sklep meblowy online – zalety zakupów przez Internet

W obecnych czasach niemal każda branża oferuje sprzedaż swoich produktów w sieci. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które skraca drogę pomiędzy Klientem a firmą, a dodatkowo niweluje pewne koszty, takie jak m.in. konieczność wynajmu przestrzeni sklepowej czy zatrudnienie kilku sprzedawców i doradców. To z kolei przekłada się na ceny produktów sprzedawanych w Internecie. Pierwszą dużą zaletą zakupów poprzez sklep meblowy online jest zatem niższa cena oferowanych mebli.

Kolejnym plusem zakupów meblowych w sieci jest dostęp do całej, pełnej oferty, jaką proponuje dany producent mebli. Odwiedzając sklep online mamy wgląd we wszystkie dostępne modele, kolory i rozmiary oferowanych produktów. Możemy zatem wybierać spomiędzy kilku lub kilkunastu, a nie zaledwie dwóch czy trzech zaprezentowanych na wystawce wariantów mebli.

Zakupy poprzez internetowy sklep meblowy to również nieoceniona wygoda. Możesz w kilka minut kupić nową sofę, nie wstając ze starej — co więcej, za kilka dni nowy mebel zostanie Ci dostarczony prosto do domu lub mieszkania, a Ty nie będziesz musiał martwić się ani o transport, ani o wnoszenie swojego zakupu.

Sklep z meblemi online.

Wizyta w salonie meblowym – tradycyjna forma zakupów

Mimo nieocenionych zalet kupowania w sieci wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych zakupów w salonie meblowym. Osoby ceniące tę formę kupna, jako najważniejszy argument podają możliwość dotknięcia i „zobaczenia na własne oczy” produktów, jakie planują kupić. Jest to bez wątpienia największa zaleta klasycznych zakupów. Możesz wówczas dokładnie obejrzeć kształt wybranego mebla, dotknąć materiału, z jakiego został wykonany, w pełnym świetle zobaczyć jego kolor i ocenić, jak komponuje się z innymi elementami wyposażenia ustawionymi na wystawce.

Drugą zaletą zakupów w salonie meblowym jest pełne doradztwo. Są osoby, które wolą same szukać i oglądać meble, ale istnieją też tacy, którzy o wiele lepiej czują się w towarzystwie profesjonalisty. Asysta doradcy w sklepie pomaga wielu osobom w znalezieniu dokładnie takiego mebla, o jakim marzą oraz w podjęciu decyzji o zakupie. Profesjonalny sprzedawca zazwyczaj wie również co nieco na temat konserwacji danego mebla czy jest w stanie pomóc w doborze wyposażenia do koloru ścian i odwrotnie.

Zwolennicy zakupów stacjonarnych mówią również o mniejszej ilości zwrotów i większym zadowoleniu z zakupów. Dokładne obejrzenie, wypróbowanie mebla oraz konsultacja ze sprzedawcą pozwalają wybrać dokładnie taki mebel, jakiego oczekuje Klient – nie zaskoczy go rozmiar czy odmienny od widocznego na zdjęciu kolor, a co za tym idzie, mniej prawdopodobne jest, że będzie chciał zwrócić mebel po jego dostarczeniu.

Jeśli znasz już zalety sklepów stacjonarnych i internetowych, zastanów się spokojnie nad tym, czego oczekujesz. Możesz również zawsze połączyć dwa przedstawione przez nas warianty – sprawdzić w sieci, co oferują Twoje lokalne sklepy meblowe, obejrzeć meble w salonie meblowym i zamówić je z dostawą do domu korzystając z Internetu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.