Home RozwójPrzeszczep włosów, czyli skuteczna odbudowa mieszków włosowych
Przeszczep włosów, czyli skuteczna odbudowa mieszków włosowych

Przeszczep włosów, czyli skuteczna odbudowa mieszków włosowych

Nadmierne łysienie to kompleks, który dotyka nie tylko wielu mężczyzn, ale też kobiet. Często odbiera on im pewność siebie. Istnieje wiele specyfików na wypadające włosy, ale niewiele z nich przynosi oczekiwane skutki. Jeśli więc łysienie nas dotyczy, to powinniśmy się zainteresować profesjonalną metodą leczenia, czyli przeszczepem włosów. Dzięki tej metodzie odzyskamy gęstą fryzurę i pewność siebie!

Jak wykonuje się przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg medycyny estetycznej, który polega na pobraniu włosów z grubszych części skóry głowy lub innych części ciała. Włosy następnie są przeszczepiane na łysiejący obszar skóry głowy za pomocą wybranej metody. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia, ale powinno się ją zastosować, dopiero gdy inne techniki nie były efektywne.

Zabieg przeszczepienia włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rozpoczyna się on od pobrania około jednocentymetrowego paska owłosionej skóry pacjenta, z którego wydzielane są implanty. Każdy implant zawiera 2-3 mieszki włosowe. Następnie implanty są wszczepiane w odpowiednie miejsce za pomocą wybranej metody. Do najczęściej używanych metod przeszczepiania włosów należy:

  • Mikroimplantacja – polega ona na wszczepianiu w skórę mikroimplantów.
  • Metoda Smart Graft – jest to zautomatyzowana metoda, którą wykonuje specjalne urządzenie.
  • Metoda SAFER – jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod przeszczepiania włosów. Mieszki włosowe pobiera się w niej za pomocą specjalnej głowicy, a następnie selekcjonuje i wszczepia.

Przeszczep włosów – dla kogo jest przeznaczony?

Przeszczep włosów można wykonać niezależnie od płci i wieku. Jest on jednak szczególnie przeznaczony dla osób:

  • Łysiejących – przeczep może zostać wykonany w przypadku łysienia plackowatego, łysienia androgenowego oraz łysienia telogenowego.
  • Po urazach i oparzeniach – po wygojeniu się rany i zasklepieniu blizny może być wykonany przeszczep. Wykonuje się go tak samo, jak w przypadku łysienia. W tym przypadku przeszczep włosów jest świetnym sposobem na ukrycie blizny.
  • Po operacji płci u osób transpłciowych, u których terapia hormonalna  nie wpłynęła na pojawienie się owłosienia np. na torsie czy na brzuchu.

Przeszczep włosów – czy jest skuteczny?

Przeszczep włosów jest najbardziej skuteczną metodą leczenia łysienia. Około 80% przeszczepionych włosów w pełni odrasta w okresie około 6 miesięcy od zabiegu. Przeszczepienie włosów może być mniej skuteczne jedynie u osób, które mają uśpione mieszki włosowe.

Cena przeszczepu włosów

Przeszczep włosów to zabieg medycyny estetycznej, który nie jest refundowany. Jego cena z reguły waha się od 12 000 zł do 15 000 zł. Jest ona zależna od ilości przeszczepianych włosów, wybranej metody oraz kliniki, w której wykonuje się zabieg.

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

Przeczep włosów to nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda leczenia łysienia. Po przeczepienie mogą jednak wystąpić bóle głowy i obrzęk skóry, w którą wszczepiono włosy. Bardzo ważne jest więc odpowiednie pielęgnowanie skóry głowy po zabiegu, ponieważ  zminimalizuje to dolegliwości. Lekarze zazwyczaj zalecają pacjentom stosowanie maści z antybiotykiem oraz schładzanie skóry głowy za pomocą specjalnych opatrunków żelowych. Pacjenci mogą także doraźnie stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Ważne jest także, aby po zabiegu ograniczyć spożywanie kawy i napojów alkoholowych oraz palenie papierosów. Należy także unikać aktywności fizycznej.

Artykuł napisany we współpracy z: https://medmix.pl/przeszczep-wlosow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.