Home ZdrowiePrywatna opieka zdrowotna na wyciągniecie ręki
Prywatna opieka zdrowotna na wyciągniecie ręki

Prywatna opieka zdrowotna na wyciągniecie ręki

Wielu Polaków narzeka na jakość publicznej służby zdrowia. Utrudniony dostęp do specjalistów powoduje, że w razie wypadku lub zachorowania trzeba szukać pomocy w prywatnych gabinetach. Rozwiązaniem tego problemu mogą być pakiety medyczne, które coraz częściej firmy proponują swym pracownikom. W ramach takiego pakietu zatrudniona osoba uzyskuje dostęp do różnych usług medycznych.

Czym są pakiety medyczne dla firm

Pakiety medyczne dla firm to nowoczesne produkty skierowane dla właścicieli przedsiębiorstw oraz zatrudnianych przez nich pracowników. Po wybraniu odpowiedniego wariantu i opłaceniu abonamentu pracownicy zyskują dostęp do prywatnej opieki medycznej. Zakres oferowanych usług jest zróżnicowany i uzależniony od wielkości firmy, a także wysokości składki. Osoby objęte ochroną mogą liczyć na darmowe badania, a także wizyty u specjalistów. Co istotne usługi świadczone są w renomowanych prywatnych ośrodkach leczniczych, współpracujących z firmami oferującymi pakiety. Tego rodzaju produkty dostępne są wyłącznie przez pracodawców i nie można zawrzeć ich indywidualnie. Są szczególnie popularne w dużych miastach, w których działają bogate i nowoczesne firmy.

Korzyści dla pracodawcy i pracownika

Pakiety medyczne dla firm dają wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Pracodawca zapewniający zatrudnianym przez siebie osobom dostęp do prywatnej służby zdrowia może oczekiwać od nich większej efektywności i lojalności. Tego rodzaju pozapłacowe dodatki służą również uzyskaniu przewagi na rynku pracy i pozwalają przyciągać lepszych fachowców. Pakiety medyczne mogą być też wykorzystywane do tworzenia odpowiedniego wizerunku firmy. Pracownicy korzystający z tego rodzaju produktów zyskują przede wszystkim możliwość dostania się do specjalisty bez kolejki. Przeciętny czas oczekiwania na wizytę wynosi zaledwie kilka dni. W przypadku publicznej służby zdrowia może on wynosić od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Korzystanie z prywatnej służby zdrowia pozwala również leczyć się w komfortowych warunkach w otoczeniu przyjaźnie nastawionych i życzliwych lekarzy oraz pracowników personelu medycznego. Firmy oferujące pakiety medyczne mają podpisane umowy z najlepszymi gabinetami w cały kraju, dzięki czemu pacjenci nie muszą pokonywać setek kilometrów, by dostać się do specjalisty lub zrobić badania. Telefoniczna lub internetowa rejestracja pozwala na wygodne umawianie wizyt na konkretną godzinę, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na długie przesiadywanie w przychodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.