Dlaczego życie nie jest przypadkiem?
Przywykliśmy sądzić, a właściwie tak zostaliśmy nauczeni, że życie na ziemi istnieje od miliardów lat i ewoluowało przez ten czas do form, jakie znamy obecnie. Niestety, nie ma żadnej metody naukowej będącej w stanie udowodnić kiedy życie powstało, ani jaki jest rzeczywisty wiek ziemi czy wszechświata. W tej kwestii można polegać tylko na interpretacji dostępnych dowodów, których istnieje naprawdę mnóstwo. Tylko czy ilość przekłada się na jakość, a dotychczasowe próby wyjaśnienia danych naukowych nie są obarczone zbyt ukierunkowanym światopoglądem interpretatorów?
Darwinowska teoria ewolucji zdominowała dzisiejszy pogląd na świat oraz jego powstanie i jest przedstawiana jako niezbity fakt naukowy. Z założenia przyjmuje się ewolucję jako doskonale udokumentowaną rzeczywistość. Sęk w tym, że na przykładzie zagadnienia początków życia widać olbrzymią rozbieżność między nią a świadectwami naukowymi.
Biologia rzuca całkiem nowe światło na ten problem, dostarczając wielu bardzo konkretnych argumentów, które świadczą nie tylko o stosunkowo niedawnym stworzeniu życia na ziemi, ale przeczą również możliwości jego przypadkowego powstania. Jednym z koronnych dowodów jest niesamowity nośnik i magazyn informacji genetycznej każdej żywej istoty – kod DNA.
Teoria ewolucji oparta jest na założeniu, iż wszystko co jej podlega wiąże się z wystąpieniem kolejnych, niewielkich, ale licznych modyfikacji. Jednak poprzez zmianę materiału genetycznego nie jest możliwa, z perspektywy organizmu, żadna, nawet najmniejsza ewolucja. Wniosek w tej sytuacji nasuwa się sam – życie musi być idealnie zaplanowanym projektem, a nie przypadkową mutacją.
Potwierdzenie tej koncepcji przynosi nie tylko sama biologia, ale również geologia, paleontologia oraz wszystkie inne dyscypliny naukowe.
Więcej na ten temat można dowiedzieć się z niezwykle ciekawego artykułu „Dna a projekt” na stronie ewolucjamyslenia.pl.
Życie jest projektem
Skrzydła ptaków to niesamowity mechanizm, który niezawodnie unosi je w przestworza. Ten cud inżynierii natury docenił sam Leonardo da Vinci. Zafascynowany skrzydłami, poświęcił wiele lat życia na próby ich skopiowania, celem wykorzystania przez człowieka. Mimo całego swojego geniuszu, nie udało mu się skonstruować żadnej skutecznej maszyny latającej. Trudno bowiem metodą prób i błędów stworzyć coś idealnego, a takie właśnie są ptasie skrzydła.
Nie mogły powstawać po kawałku, kształtując się stopniowo w drodze ewolucji, gdyż nie spełniałyby swojego zadania na poszczególnych etapach rozwoju. Skrzydła od razu musiały być doskonałe. Specjalnie zaprojektowane dokładnie w takiej formie, w jakiej służą do dzisiaj wszystkim lotnym ptakom. Nauka o ziemi potwierdza słuszność tego założenia. Zapisy kopalne ukazują ptaki wyłącznie ze skrzydłami w pełni uformowanymi do lotu. Brak jest jakichkolwiek form pośrednich.
Ekstremalny przykład, którego nie sposób wyjaśnić przy użyciu mechanizmu mutacji/selekcji darwinowskiej teorii, to koliber. Ten maleńki ptaszek, wyposażony w adaptacje umożliwiające mu zawisnąć w powietrzu i latać do tyłu, jest bez wątpienia produktem genialnego projektu. Strona ewolucjamyslenia.pl prezentuje wiele intrygujących materiałów związanych z narodzinami życia, ziemi i wszechświata. Fascynujące odkrycia, najnowsze badania, naukowe nowinki – pozwolą odkryć prawdę opartą na faktach. Wystarczy otworzyć umysł na nowe idee. Ewolucja myślenia daje szansę świeżego spojrzenia na świat z dużo szerszej niż dotychczas perspektywy.