Home RozwójPoznaj prosty sposób na przebicie się na wymagającym rynku pracy!
Poznaj prosty sposób na przebicie się na wymagającym rynku pracy!

Poznaj prosty sposób na przebicie się na wymagającym rynku pracy!

Liczba absolwentów z roku na rok wzrasta. W związku, z czym konkurencja jest coraz większa, a w szczególności dotyczy to absolwentów studiów humanistycznych. Nowe wyzwania zawodowe wymagają posiadania licznych kompetencji, ale kluczową rzeczą jest ich dostosowanie do dynamicznego rynku pracy.

Wszystkie te warunki spełniają studia podyplomowe, które na przestrzeni lat stały się atrakcyjną alternatywą dla szkoleń i kursów. Ich niewątpliwą przewagą jest możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy – tej teoretycznej, jak i praktycznej, która otwiera furtkę  do wymagającego rynku pracy.

Często są to unikalne specjalności takie jak neurologopedia, studia podyplomowe na tym kierunku dają możliwość umiejscowienia się w niszy rynkowej. Oznacza to możliwość uzyskania atrakcyjnego zawodu.

Adresatami tego kierunku  są absolwenci studiów magisterskich ze specjalnością logopedyczną lub studiów podyplomowych na kierunku logopedia. To możliwość zdobycia praktycznego przygotowania, które jest konieczne do pracy z osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami. Coraz częściej zaburzenia mowy mają podłoże neurologiczne w związku z czym, obejmują szeroką grupę pacjentów.

Wśród nich są osoby po przebytych chorobach takich jak udary, które są konsekwencją szybkiego tempa życia, a w związku z tym pogorszeniem jego jakości. Pozwoliło to na stworzenie wielu miejsc pracy zarówno w placówkach służby zdrowia  o charakterze zamkniętym takich jak: szpitalne oddziały pediatrii, czy neurologii lub ośrodkach opiekuńczo-wychowawczym. Absolwent tego kierunku może otworzyć również własną poradnię specjalistyczną. Wiedza zdobyta na studiach i porady ekspertów są niezbędne do wykonywania tego zawodu i uzyskania uprawnień neurologopedy.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na tę specjalność to pora na wybór odpowiedniej szkoły. Czym kierować się przy jej wyborze? Najistotniejsza jest renoma uczelni i lata doświadczenia, ponieważ tylko wtedy mamy pewność,  że znajdujemy się w rękach ekspertów. Tylko praktyczne umiejętności oraz solidna dawka wiedzy mogą zaowocować atrakcyjną pracą.

Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu znajduje się przy sławnej Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi. Studia są realizowane w trakcie weekendowych zjazdów, a kształcenie wykorzystuje innowacyjne metody takie jak warsztaty i ćwiczenia, które są oparte na pracę w grupie. Pozwala to dodatkowo również na rozwój umiejętności miękkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.