Home KulturaNajważniejsze premiery książek we wrześniu 2020r.
Najważniejsze premiery książek we wrześniu 2020r.

Najważniejsze premiery książek we wrześniu 2020r.

Koniec lata i początek jesieni zdecydowanie sprzyjają zatopieniu się w dobrych lekturach. Usiąść wygodnie w fotelu lub wyciągnąć się na kanapie z książką w rękach to czysta przyjemność. Na szczęście we wrześniu nie zabraknie rewelacyjnych pozycji, które dostarczą emocji i na długo pozostaną w pamięci.

Najważniejsze premiery książek – wrzesień zapowiada się na bardzo gorący miesiąc!

Już 1 września, czyli w dniu wybuchu II wojny światowej, na półkach księgarń pojawi się coś dla pasjonatów historii. Piotr Sikora przedstawi w swojej książce pt. „Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię” losy polskich pilotów bohatersko walczących podczas tej konfrontacji zbrojnej. Z teatru działań wojennych można przenieść się na plan filmowy dzięki Larrisie Zageris i Kitty Curan, które opowiedzą historię życia i kariery znanego aktora w „Keanu Reeves. W roli głównej”. Zatrzymując się przy dziesiątej muzie, jest też „Teoria Teorii wielkiego podrywu”, w której to książce Mark Brake wyjaśni wszelkie zawiłości naukowe i ciekawostki, jakie pojawiły się w tym popularnym serialu.

W świat średniowiecza wprowadzi za to Ken Follett w „Niech stanie się światłość”. Nowa powieść pisarza poprzedza wydarzenia z „Filarów Ziemi”. Po trzydziestu latach od ukazania się tej pozycji autor ponownie wraca do angielskiego miasteczka Kingsbridge. Norweskie góry i położona w nich wioska to idealne miejsca na rozwinięcie kryminalnej opowieści. Tak też się stanie za sprawą Jo Nesbø – „Królestwo” to okraszona akcją, sekretami i dramatem książka. Nieco luźniejszą atmosferę zapewni Longin Pastusiak. „Anegdoty z Białego Domu” to fakty dotyczące prezydentów Stanów Zjednoczonych, jak i nieco mniej znane wydarzenia z ich udziałem oraz plotki. Wszystko to opisane w błyskotliwy i interesujący sposób.

Jakie tytuły pojawią się jeszcze we wrześniu?

Podróż z USA do Japonii stanie się możliwa dzięki Jackowi Dukajowi. „Imperium Chmur” to wyprawa do kraju kwitnącej wiśni u schyłku kultury samurajów. Jeden z nich buntuje się przeciwko powstającej tam demokracji i nowym zwyczajom. Jak zakończy się konflikt pomiędzy starym i nowym porządkiem? Tego dowiedzieć się można na stronach książki. Z Japonii do bardziej współczesnych czasów przenosi z kolei Bernard Minier. „Dolina” to kryminalna powieść, której akcja osadzona jest w odciętej od świata dolinie położonej w Pirenejach. Jak w przypadku Jo Nesbø takie otoczenie świetnie pasuje do umiejscowienia w nim akcji z dreszczykiem.

Kobiety zainteresować może propozycja Agnieszki Pocztarskiej. W „Slow Beauty” podzieli się ona z czytelniczkami stworzoną przez siebie filozofią pielęgnacji ciała. Wyjaśni im jak dbać o swoje naturalne piękno i czuć się z tym wspaniale. Dobrym pomysłem na coraz dłuższe wieczory jest książka Ali Smith o jakże pasującym tytule – „Jesień”. Tyle że nie dotyczy ona tej akurat pory roku. To spojrzenie na nową rzeczywistość Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE i przejmująca opowieść o dwojgu przyjaciół, ponad stuletniego mężczyzny i trzydziestoletniej Elisabeth Demand.

Wrzesień zapowiada się miesiącem obfitującym w wiele interesujących książkowych premier. Warto już teraz sprawdzić co najlepiej przeczytać i przygotować się na jesień. Dobrych lektur nigdy za mało.

Więcej o premierach książek przeczytasz na https://allegro.pl/premiery/kalendarz-premier-ksiazkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.