Home ZdrowieKiedy należy zacząć profilaktykę przeciwzmarszczkową?
Kiedy należy zacząć profilaktykę przeciwzmarszczkową?

Kiedy należy zacząć profilaktykę przeciwzmarszczkową?

Każdy rodzaj skóry z czasem ulega procesom starzenia się, które objawiają się głównie za pomocą zmarszczek na twarzy. Większość kobiet na co dzień dba o to, aby zmarszczki powstawały jak najpóźniej i stosuje kremy wysokiej jakości kremy przeciwzmarszczkowe. Czy wiesz czego szukać ich składzie i kiedy należy zacząć je stosować?

Kiedy zaczyna się proces starzenia skóry?

Przede wszystkim ważne jest tutaj, że ochronę przed zmarszczkami należy rozpocząć dużo wcześniej niż wtedy, kiedy zaczynają być widoczne. Tak naprawdę już po dwudziestym piątym roku życia, Zaczyna brakować skórze Kolagenu i elastyny, które są głównym składnikiem budulcowym skóry. Na początku te ubytki są niewielkie, ale w miarę upływu lat, dają o sobie znać w postaci zmarszczek i zmienionego konturu twarzy. Już po dwudziestym piątym roku życia można zacząć stosować łagodne substancje przeciwzmarszczkowe, takie jak na przykład kwas hialuronowy. Nie jest to przesadą, bo im wcześniej zadba się o dostarczanie skórze aktywnych substancji, tym lepiej dla skóry. Profilaktykę przeciw zmarszczkom najlepiej jest zacząć od łagodnych substancji, takich jak kwas hialuronowy.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Jest to cząsteczka higroskopijna, czyli taka, która wiążą cząsteczki wody w bardzo dużych ilościach. Dzięki temu daje doskonałe efekty w codziennym nawilżaniu twarzy, bo wnika głęboko w skórę. Producenci kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych stosują różne postacie tego kwasu, od drobnocząsteczkowej po wysokocząsteczkową. Ta pierwsza wnika głęboko w skórę, utrzymując jej nawilżenie, a ta ostatnia tworzy ochronny film na powierzchni skóry i zapobiega odparowywanie wilgoci. Ten kwas jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry i może być stosowany dosłownie w każdym wieku. Nie w chodzi w korelacji z innymi aktywnymi składnikami, o czym świadczy łączenie go w kremach nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Powoduje, że skóra jest bardzo dobrze napięta, drobne zmarszczki spłycają się, a twarz wygląda na bardziej gładką.

Co jeszcze można zrobić, aby spowolnić procesy starzenia się skóry twarzy?

Warto zdać sobie sprawę, że głównym czynnikiem powodującym procesy starzenia się skóry, jest promieniowanie ultrafioletowe. To oznacza, że ochrona przed słońcem każdego dnia powinna być obowiązkiem każdej osoby, która świadomie dba o swoją cerę. Jest to główna wyzwanie w pielęgnacji już w młodym wieku i powinno nam towarzyszyć przez całe życie. Tylko skóra dobrze chroniona przed słońcem, może dobrze wyglądać w dojrzałym wieku. Ochrona przed słońcem i aktywne nawilżanie skóry to podstawowe zadania w pielęgnacji i już od najmłodszych lat. Jest to absolutna podstawa, na bazie której można dodawać kolejne kosmetyki. Najlepiej jest wybierać kremy wielofunkcyjne, które zawierają filtry UV na poziomie spf 50, aktywne składniki nawilżające jak kwas hialuronowy czy ceramidy, ale także te o działaniu anti-age, czyli na przykład retinol. Czy wiesz co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy? Przede wszystkim substancje aktywne działające skutecznie na naszą skórę. Są to wspomniany kwas hialuronowy, retinol, witamina C, niacynamidy i ceramidy, a także wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.