Home RozwójJakie korzyści przynoszą studia MBA i czym one są?
Jakie korzyści przynoszą studia MBA i czym one są?

Jakie korzyści przynoszą studia MBA i czym one są?

W ofercie niektórych uczelni w Polsce znaleźć można ciekawy kierunek studiów MBA. Do kogo są one kierowane?

Studia MBA dla świata biznesu

W ofercie uczelni wyższych znaleźć można studia MBA. Jak mamy rozumieć tę nazwę? Skrót MBA wziął się od wyrażenia Master of Business i oznacza studia, które kończą się tym, że każdy absolwent uzyskuje właśnie taki tytuł. Istotą studiów tego rodzaju jest nowoczesne kształcenie, które uwzględnia aktualne trendy gospodarcze i biznesowe. Stawia się na praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy, dlatego, prócz wykładów, na studiach MBA odbywają się różne warsztaty, dyskusje, debaty i panele analiz.
Na studia MBA w Polsce można dziś aplikować do wielu prestiżowych uczelni wyższych. Swoją ofertę w tym zakresie przygotowała też Szkoła Biznesu z Warszawy, która organizuje między innymi prestiżowe, międzynarodowe studia podyplomowe w języku angielskim, w trybie weekendowym – Executive MBA. Są one kierowane do absolwentów studiów wyższych, z minimum trzyletnim doświadczeniem menedżerskim. Studenci uczą się praktycznego podejścia do biznesu. Kierunek ten został opracowany z myślą o potrzebach wyższej i średniej kadry menedżerskiej.

Korzyści ze studiów MBA

Dzięki aplikowaniu na studia MBA można zdobyć umiejętności praktyczne, wiedzę merytoryczną o biznesie i doświadczenie. Po ukończeniu studiów MBA, absolwent ma kompetencje i przygotowanie do tego, aby piastować wyższe stanowiska menedżerskie w firmach, uzyskać awans lub sprawdzić się w roli przedsiębiorcy. Studenci uczą się, jak analizować modele biznesowe, radzić sobie z wyzwaniami, z jakimi mogą się spotkać przy prowadzeniu biznesu lub zarządzaniu grupą pracowniczą. Doskonalą umiejętności związane z pracą zespołową i poznają nowe osoby na studiach MBA, o różnych specjalizacjach i umiejętnościach, z którymi w przyszłości mogą nawiązać biznesową współpracę. Studia MBA pozwalają dowiedzieć się, jak myśleć i działać biznesowo, i pomagają zdobyć kompetencje potrzebne do rozwiązywania problemów, z jakimi najczęściej spotykają się menedżerowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.