Home Super kategoriaJak zorganizować niezapomniane 18 urodziny
Jak zorganizować niezapomniane 18 urodziny

Jak zorganizować niezapomniane 18 urodziny

Organizacja imprezy z okazji osiemnastych urodzin to nie lada wyzwanie! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak sprawić, aby ten dzień zapadł w pamięć nie tylko solenizantowi, ale również gościom!

Lista gości

Pierwszym i najważniejszym elementem, bez którego urodziny się nie odbędą to goście. Zanim wybierzesz odpowiednią salę i inne atrakcje na imprezę, zdecyduj się ile osób chcesz zaprosić. Jeśli Twoja lista jest dość długa i spodziewasz się ponad 80 osób, warto założyć że około 10% gości odmówi udziału w zabawie z różnych powodów. Miej to na uwadze przy wyborze sali i nie stawiaj na zbyt dużą – zwykle właściciele takich lokali doliczają dodatkową sumę za mniejszą grupę, niż wstępnie zakładano.  

Wybór miejsca

Poza dobraniem sali do wielkości urodzin, zwróć uwagę na jej lokalizację. Warto w tej kwestii iść gościom na rękę i wybrać salę w takim miejscu, do którego dojazd nie będzie stanowił problemów – leśniczówki w środku lasu nie zawsze są dobrym pomysłem. Biorąc pod uwagę fakt, że wielu rówieśników solenizanta nie ma jeszcze prawa jazdy, a na docelowe miejsce odwożą rodzice, dobrze wybrać salę w większym mieście i ułatwić organizację transportu. Jest to szczególnie ważne, jeśli impreza jest organizowana w sezonie zimowym.

DJ lub zespół

Podstawą dobrej imprezy jest muzyka i parkiet do tańca. Jest to kluczowy aspekt, z którego zdecydowanie nie radzimy rezygnować. Jeśli skorzystanie z usług DJ lub zespołu wykracza poza Twoje możliwości finansowe, zaopatrz się w odpowiedni sprzęt grający oraz przygotuj odpowiednią playlistę. Zrób to z ostrożnością i dbałością – zwróć uwagę na to, że goście mogą mieć różny gust muzyczny i wybierz utwory tak, aby wszystkim dogodzić i aby każdy mógł chociaż przy części z nich dobrze się bawić.

Dodatkowe atrakcje

Dlaczego organizacja 18 urodzin to nie lada wyzwanie? To proste – obecnie jest tyle różnych opcji, na które decydują się solenizanci z rodzicami, że coraz trudniej zaskoczyć zaproszonych gości. Sztuczne ognie, filmy pokazujące młodość solenizanta, słodkie lub owocowe stoliki, barmani, fotobudki – to wszystko już było! Ale uwaga, nie znaczy to, że nie warto się zdecydować na którąś z wymienionych opcji. Wystarczy postawić się na bardziej nowoczesny sprzęt, np ten, który oferuje fotobudka Radomsko, dodać do tego czekoladową fontannę z owocami, a dobre wrażenie na pewno pozostanie na długo w pamięci gości. Ważnym punktem jest przemyślenie całej imprezy i zorganizowanie jej w ten sposób, aby była ona spójna i integrowała, a nie dzieliła gości. Im więcej wspólnych zabaw i wodzirej, który poprowadzi imprezę tym lepiej dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.