Home WnętrzaJak zmniejszyć koszty urządzenia magazynu?
Jak zmniejszyć koszty urządzenia magazynu?

Jak zmniejszyć koszty urządzenia magazynu?

Urządzenie magazynu wiąże się z dużymi kosztami. Już sam zakup lub wynajem hali magazynowej to spory wydatek. Do tego dochodzi jeszcze wyposażenie magazynu, dlatego wielu przedsiębiorców szuka sposobów na zmniejszenie wydatków.

Odpowiednia powierzchnia magazynu

Wybierając magazyn, należy określić, jak duża powierzchnia będzie potrzebna. Trzeba też precyzyjnie określić wymiary wszelkich sprzętów, które znajdą się w magazynie ( np. wózki widłowe). Oszczędności można zyskać wykorzystując optymalnie powierzchnię magazynu.

Regały magazynowe

Jeśli chodzi o zagospodarowanie powierzchni składowania, ważną rolę odgrywają regały magazynowe. Im regały są wyższe i węższe, tym efektywniej i w ergonomiczny sposób wykorzystana jest powierzchnia magazynowa. Przy wyborze regałów magazynowych należy wziąć pod uwagę kwestie związane z bezpieczeństwem. Regały powinny być dostosowane do wagi i gabarytów składowanych towarów.

Każdy dobrej jakości regał magazynowy to inwestycja na długie lata. Metalowe regały magazynowe to meble funkcjonalne, stabilne, odporne nawet na bardzo duże ciężary, na uszkodzenia, zabrudzenia i inne czynniki zewnętrzne. Pozwalają utrzymać porządek wśród składowanych towarów i ułatwiają dostęp do magazynowanych produktów.

Zabezpieczenie towaru

Towar przechowywany w magazynie stanowi największą wartość magazynu. Wiele firm handlowych, produkcyjnych i logistycznych co rok ponosi duże straty finansowe w związku z uszkodzeniami i kradzieżami magazynowanych towarów. By zmniejszyć straty magazynowe należy zwrócić uwagę na procedury pakowania towarów oraz odpowiednie ich zabezpieczenie podczas transportu.

Palety, różnego rodzaju pojemniki i skrzynie służące do transportu towarów w magazynie często ulegają uszkodzeniom i zniszczeniom. Warto więc zakupić używane palety i pojemniki. To pozwoli zredukować koszty.

Koszty związane z energią

Duży wpływ na koszty utrzymania magazynu mają koszty związane z energią. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup lub wynajem hali magazynowej, należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak rodzaj izolacji budynku, system oświetlenia, liczba okien, rodzaje kranów i toalet.

Inwestycja w pracowników

Warto też zainwestować w dobrych pracowników magazynowych i zatrudnić na tym stanowisku wykwalifikowane osoby posiadające doświadczenie. Warto inwestować w poprawę efektywności pracy i co pewien czas przeprowadzać szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.