Home WnętrzaJak wybrać lampy sufitowe?
Jak wybrać lampy sufitowe?

Jak wybrać lampy sufitowe?

Artykuł partnera.

Odpowiednio dobrane oświetlenie to nierzadko połowa sukcesu w aranżacji wnętrza. Okazuje się, że niesamowity efekt mogą dawać także małe rozwiązania – zarówno długie, jak i krótkie lampy przysufitowe. Na co zwrócić uwagę, wybierając je do swojego domu? Jakie lampy sufitowe wyróżniamy i które z nich sprawdzą się u ciebie? Poznaj podstawowe informacje, które będą dla ciebie wskazówką w czasie zakupów.

Wyboru oświetlenia nie warto zostawiać na ostatni moment. Dobrze rozmieszczone punkty świetlne sprawiają, że przestrzeń jest bardzo funkcjonalna i pięknie się prezentuje. Bazą dla prawidłowej aranżacji z pewnością są lampy sufitowe, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Jakie rodzaje wyróżniamy i jak wybrać najlepszy model dla siebie? Poznaj wskazówki, które pomogą ci się odnaleźć w szerokiej ofercie sklepu z nowoczesnym oświetleniem Artera.

Lampa sufitowa

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz lampy sufitowe?

Nie da się ukryć, że aspekt wizualny ma ogromne znaczenie. Każdy z nas chce mieć dom, który prezentuje się spójnie i wpisuje w nasz gust. To ważne, by dopasować wybierane oświetlenie do dominującego stylu i zdecydować się na lampy sufitowe pochodzące z tej samej lub podobnych kolekcji. Należy jednocześnie pamiętać, że design to nie wszystko. Co jeszcze się liczy, gdy poszukujesz do swojego domu lamp idealnych?

Bardzo ważna dla ostatecznego efektu wizualnego okazuje się średnica lamp sufitowych. Jakie gabaryty oprawy prezentują się najlepiej? Aby wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz, możesz skorzystać z prostego wzoru. Wystarczy zmierzyć długość i szerokość pomieszczenia, a następnie dodać je do siebie (w metrach), podzielić je przez 2,5 i zamienić na centymetry. Wynik to właśnie optymalna średnica lampy sufitowej do wybranej przestrzeni.

Lampa sufitowa

Jeśli wybierasz lampy sufitowe, pamiętaj, że bardzo ważna jest wysokość montażu. Żadne, nawet najpiękniejsze nowoczesne oświetlenie, nie jest warte ograniczenia swobody ruchów domowników. Każdy z nich powinien móc bez problemu pod nią przejść i wykonywać codzienne czynności. Jeśli więc jesteś właścicielem niskich pomieszczeń, zdecyduj się raczej na krótkie lampy przysufitowe.

Jakie lampy sufitowe wybrać – rodzaje

Lampy sufitowe to wiele zróżnicowanych pod względem wyglądu i funkcji rodzajów. To właśnie sprawia, że sprawdzają się jako oświetlenie główne w niemal każdym domu, niezależnie od jego wymiarów czy dominującego stylu aranżacyjnego. Na co możesz się zdecydować?

Lampy wiszące

Lampy wiszące to jedna z najbardziej tradycyjnych i najczęściej spotykanych form oświetlenia sufitowego. Sprawdzają się w niemal każdej aranżacji, ponieważ są dostępne w wielu projektach: z jednym lub kilkoma punktami świetlnymi, wykonane ze zróżnicowanych materiałów i wykończone na różne kolory. Występują w formach minimalistycznych i z rozbudowanymi, ozdobnymi żyrandolami. Niekoniecznie jednak sprawdzają się w niskich i niedużych pomieszczeniach.

Lampa sufitowa

Krótkie lampy przysufitowe

Rozwiązaniem sprawdzającym się w pomieszczeniach niedużych lub mieszkaniach o niskich sufitach mogą być krótkie lampy przysufitowe. To m.in.:

  • plafony i pojedyncze spoty, których projekty znacząco odbiegają od tych, które znamy sprzed lat – współczesne wersje zaskakują designem,
  • reflektory, których główną zaletą jest możliwość sterowania kierunkiem padania światła,
  • lampy na listwie, które najczęściej posiadają kilka punktów świetlnych, by jeszcze lepiej rozjaśniać całe pomieszczenie,
  • lampy sufitowe z wysięgnikami, które pozwalają na sterowanie kierunkiem padania światła i doskonale wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.