Home WnętrzaJak urządzić mały pokój dla dziecka
Jak urządzić mały pokój dla dziecka

Jak urządzić mały pokój dla dziecka

Mieszkając w średniej wielkości mieszkaniu nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania, a mieszkamy tam nie sami, ale z małżonkiem i dziećmi. Jak urządzić niewielki pokój dla dziecka, aby był funkcjonalny i ładny?

Łóżeczko

Na początek najważniejszy element, czyli łóżeczko. Ono będzie zajmować największą powierzchnię całego pokoju, dlatego postarajmy się aby było wygodne i piękne. W naprawdę małych przestrzeniach polecamy łóżka piętrowe lub zbudowanie antresoli, po której dziecko może wspinać się do łóżka. Wtedy poniżej możemy stworzyć przestrzeń do zabawy lub nauki.

Przechowywanie

Tu zaczyna się pod górkę, ponieważ dzieci z reguły mają dużo przedmiotów do przechowywania, a na małych przestrzeniach bałagan robi się błyskawicznie. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, proponujemy zamontowanie szafy na całą ścianę, z licznymi półkami oraz zamontowanym lustrem. Lustra na wymiar razem z szafą zamów u miejscowego stolarza, a koszt nie będzie tak wysoki jak w przypadku mebli z sieciówki. I jakość będzie znacznie większa. Taka garderoba pomieści ubranka, zabawki, pościele, pieluchy i wszystko, co nie powinno znajdować się na środku salonu.

Strefa nauki i rysowania

Biurko to obok łóżka najważniejsza strefa dla dziecka, bo przy nim uczy się, rysuje i uwalnia swoją kreatywność. Biurko dla dziecka powinno znaleźć się pod oknem, nawet kosztem innych mebli. Jeśli mamy łóżko na antresoli, wtedy musimy zadbać o dobre oświetlenie. Nie chcemy chyba, aby nasze dziecko psuło sobie wzrok.

Miejsce do zabawy

Chociaż dla dziecka całe nasze mieszkanie jest strefą zabawy, to kolorowy dywan lub pleciony pled wyznaczający tą strefę będzie świetnym pomysłem. Tu sprawdzą się niewielkie skrzynie do przechowywania zabawek na kółkach, które będzie łatwo przemieszczać małemu dziecku.

Dekoracje

Ze względu na niewielki metraż dekoracje pokoju dzieci powinny znaleźć się dekoracje ścienne, nalepki na lustra, obrazki czy lampki podwieszone pod sufitem. Powinny odzwierciedlać charakter i zainteresowania dzieci, aby dobrze się im tam mieszkało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.