Home HobbyJak skutecznie zwiększyć obwód ramion?
Jak skutecznie zwiększyć obwód ramion?

Jak skutecznie zwiększyć obwód ramion?

Trenując na co dzień dobrze wiesz, że tylko odpowiednie ruchy oraz cierpliwość i dokładność przy wykonywaniu ćwiczeń może dać Ci sukces. Tymczasem wielu początkujących szybko zraża się, gdyż uważa, że wykonuje ćwiczenia, a one nic nie dają. Zwiększa się może ich wytrzymałość, jednak nie widać nic w tzw. rzeźbie. Warto jednak zastanowić się jak zwiększyć obwód ramion, a nie tylko siłę mięśni.

Po pierwsze – plan treningowy

Plan treningowy jest niezbędny, by dobrze rozplanować jakie czynności powinniśmy wykonywać. Jest to niezwykle ważne, gdyż nie każde ćwiczenie wykonywane w określonym czasie przyniesie nam rezultaty. Dlatego warto zastanowić się jaki plan treningowy byłby dla nas najlepszy i co konkretnie chcemy osiągnąć. Dobrze ułożony plan to połowa sukcesu na drodze do odpowiedniego obwodu ramion.

Po drugie – ciężar

Wytrzymałość mięśni zwiększa się zwykle coraz większa ilością powtórzeń. Dane ćwiczenie jest wówczas wykonywane w sposób nastawiony na wytrzymałość mięśniową. Jeśli jednak chcemy zwiększyć objętość mięśniową, musimy zacząć podnosić wartość samego ciężaru. To sprawia, że mięśnie rozszerzają się i zaczynają przypominać to, o co walczymy.

Po trzecie – regularność

Nic nie przyjdzie nam z dobrze wykonanego planu treningowego czy stosunkowego zwiększania ciężaru, jeśli nie zaczniemy pracować systematycznie. Sam plan to tylko sposób na wykonywanie ćwiczeń, ale największą pracą jest żmudne podnoszenie czy wyciskanie. Dlatego musimy znaleźć w sobie coś więcej niż tylko słomiany zapał, by uzyskać takie efekty, na jakich nam zależy.

Chcąc zwiększyć obwód mięśniowy, a nie tylko skupiać się na wytrzymałości naszej masy mięśniowej w obrębie ramion musimy wykonywać ćwiczenia systematycznie, zgodnie z planem treningowym i wciąż z nieco większym obciążeniem. Wszelkie pomocne porady znajdziesz na dawidwozniakowski.pl, gdzie dowiesz się jak skutecznie ćwiczyć i jak stworzyć plan treningowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.