Home HobbyJak nauczyć się wróżyć z kart tarota?
Jak nauczyć się wróżyć z kart tarota?

Jak nauczyć się wróżyć z kart tarota?

Aby nauczyć się wróżenia z kart tarota potrzebne są przede wszystkim: wiara w prawdziwość wróżby oraz intuicja. To absolutne minimum, dotyczące każdego, kto chce posiąść wiedzę na temat tego, jak czytać karty tarota. Wyjaśniamy na czym polega proces nauki. Wskazujemy, jakich narzędzi będziemy potrzebować oraz jakie nastawienie powinien posiadać każdy, kto chce zacząć czytanie z kart tarota.

Kto może stawiać tarota?

Wbrew pozorom nie jest to zajęcie dla każdego. Osoba, która chce stawiać wróżby z kart tarota powinna przede wszystkim wierzyć w moc kart. Musi to być ktoś, kto podchodzi poważnie do kwestii uzyskania odpowiedzi/wskazówki/porady w ważnej dla siebie sprawie. Wróżba tarota to narzędzie do kształtowania przyszłości, a nie rodzaj zabawy dla zabicia nudy czy czasu.  Osoba, która chce wykorzystać i poznać sposoby wróżenia musi zdawać sobie z tego sprawę. Stawiać tarota może też osoba ufająca swojej intuicji.

 Kiedy lepiej nie wróżyć z kart?

Tarotowi można powierzyć właściwie każdą sprawę. Zarówno osobistą, zawodową, dotyczącą spraw: duchowych, uczuciowych, jak i materialnych. Istnieją jednak pewne sytuacje, kiedy lepiej nie stawiać wróżby. Jakie to momenty? Przede wszystkim czytanie z kart tarota nie może odbywać się wtedy, gdy znajdujemy się pod wpływem silnego wzburzenia czy innych negatywnych silnych emocji. Dlaczego? Ze względu na fakt, że fałszują one postrzeganie problemu. Po drugie – zakłócają kontakt między wróżącym, a kartami. Będąc wzburzonym, rozczarowanym czy rozzłoszczonym, możemy niewłaściwie zinterpretować uzyskaną odpowiedź. Tarotem nie należy się też posiłkować w cudzych sprawach, które nie dotyczą nas bezpośrednio lub nie mają z nami żadnego związku. Wróżby z kart tarota nie należy też stawiać wtedy, gdy traktujemy ją wyłącznie w formie zabawy czy rozrywki.

Talia tarota
Talia tarota fot. https://www.fraida.pl/

 W jakim celu sięgać po karty Tarota?

Po pierwsze – po to, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania o przyszłość. Nie ma przy tym znaczenia, czy pytamy o finanse czy związek. Po drugie – Tarot może okazać się doskonałym narzędziem wspierającym nasz rozwój duchowy. Dzięki Tarotowi możemy też lepiej zrozumieć siebie. Tarot to również narzędzie ułatwiające pogodzenie się z przeszłością.

 Od czego zacząć czytanie z kart tarota?

Chcąc postawić sobie wróżbę z kart tarota musimy przede wszystkim uczynić z nich przewodnika w trudnej czy ważnej dla nas sprawie. Skupić się na tym, że to właśnie karty wskażą nam właściwą drogę lub rozwiązanie sprawy. Ważne jest też przygotowanie mentalne. Musimy być maksymalnie wyciszeni oraz skupieni na wykonywanej wróżbie. Zanim przejdziemy do wróżenia, powinniśmy też usunąć z otoczenia wszelkiego rodzaju rozpraszacze. Mając z nimi kontakt chociażby wzrokowy, łatwo będziemy się dekoncentrować.

Talia Golden Tarot
Golden Tarot fot. https://www.fraida.pl/

Niezbędne narzędzia.

Aby móc czytać z kart tarota potrzebne są nam także odpowiednie narzędzia. Wśród nich podstawę stanowią oczywiście karty. Ich wybór nie może być dziełem przypadku. Nie powinniśmy też wybierać kart jedynie ze względu na ich atrakcyjny wygląd czy cenę. Żeby Tarot mógł stać się naszym przewodnikiem po przyszłości, musimy poczuć więź z talią, którą chcemy nabyć. Zasada wyboru jest tu prosta – im silniejsze pozytywne emocje będą nam towarzyszyły przy oglądaniu talii, tym większa pewność, że to właśnie ona powinna stać się naszą własnością.

 Jaką talię kart tarota wybrać na początek?

Ze względu na sporą popularność, jaką zyskuje tarot, karty do stawiania wróżb stały się również powszechnym towarem. Można je nabyć właściwie wszędzie. Mają one jednak zasadniczą wadę – nie posiadają magicznych właściwości. Są w nie wyposażone jedynie karty dostępne w sklepach z akcesoriami magicznymi. Początkujące osoby powinny wybrać talię Rider Waite. Warto podkreślić, że jest to jedna z najpowszechniejszych talii tarota. Stąd też bez trudu znajdziemy książki i poradniki związane z ich czytaniem.

Karty do tarota
fot. https://www.fraida.pl/

Najważniejsze zasady wróżenia z kart tarota

Chcąc poprawnie czytać karty tarota musimy pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze – zanim przystąpimy do wróżenia, powinniśmy się wyciszyć i zrelaksować. Wtedy wyraźniej „usłyszymy” co karty mają nam do powiedzenia. Po drugie – na długo przed potasowaniem kart, myślmy o pytaniu, jakie chcemy zadać. Trzecia ważna zasada – zawsze wyciągamy karty lewą ręką. Ważne jest również to, by nie sprawdzać wcześniej zawartości kart. Należy je zawsze trzymać skórką  do przodu.

Wróżenie z kart tarota – krok po kroku

Od czego zacząć stawianie wróżb z kart tarota? Pierwsza czynność to przetasowanie kart. Co ważniejsze w trakcie tej czynności, już należy zadawać pytanie, na które szukamy odpowiedzi. Kolejny krok polega na rozłożeniu kart przed sobą. Najlepiej w formie wachlarza. Następna czynność to wybór karty. Tutaj zaleca się maksymalne skupienie oraz praca z intuicją, energią i emocjami. Ostatni etap to poznanie znaczenia wyciągniętej karty. W tym celu możemy posłużyć się opisem na samej karcie lub tym zawartym w załączonej do zakupionej talii książeczki. Możemy też poszukać opisu karty w sieci.

Najczęstsze błędy przy stawianiu wróżby z kart tarota.

Stawiający wróżbę tarota – zwłaszcza po raz pierwszy – często popełniają szereg błędów. Nie zdając sobie z nich sprawy, mogą otrzymać sfałszowaną odpowiedź. Może to pociągnąć za sobą szereg negatywnych skutków. Czego więc należy unikać w czasie wróżenia?

Ogólnikowe pytania

Tarot musi usłyszeć od osoby stawiającej wróżbę, konkretne, a jednocześnie prosto brzmiące pytanie typu: „Czy”, „Co”, „Jak” itp..  Tylko wtedy będzie w stanie udzielić właściwej wskazówki.

Zmiana karty po otrzymaniu odpowiedzi

Nawet jeśli uzyskana odpowiedź nas nie satysfakcjonuje, nie powinniśmy sięgać po kolejną kartę w nadziei, że teraz Tarot odpowie tak, jak byśmy tego oczekiwali. Musimy całkowicie zaufać kartom i zdać się na to, co mają nam do powiedzenia. W przeciwnym wypadku wróżba nie ma sensu.

Zbyt duża liczba kart i pytań

Pierwsza wróżba powinna zawsze dotyczyć jednej konkretnej kwestii. Na początek powinniśmy też unikać wróżby z 3 kart tarota. Interpretacja dużej liczby kart, może okazać się zbyt trudna na początek. Poza tym uzyskane tą drogą odpowiedzi, mogą wywołać mętlik w głowie czytającego.

Niewłaściwe nastawienie

Częstym błędem nowicjuszy, jest też niewłaściwe nastawienie. Oczekują oni od kart potwierdzenia swoich obaw lub ich wyciszenia. Zapominają jednocześnie, że Tarot to narzędzie magiczne, inteligentne i kierujące się własnymi zasadami. Osoby, podejmujące decyzję o rozpoczęciu stawiania wróżb z kart tarota często sięgają po to narzędzie widząc w nim także szansę łatwego zarobku. Kiedy indziej ulegają jedynie panującej modzie. W obu tych przypadkach, mogą być właściwie pewni, że ich interpretacje będą miały niewiele wspólnego z rzeczywistością. Do tego, by właściwie czytać tarota potrzebne jest wewnętrzne powołanie. Nie ma ono jednak nic wspólnego ze strefą finansów czy trendami.

Pamiętajmy, że czytanie z kart tarota ma w sobie magiczną moc. Za pomocą kart zyskujemy moc przyciągania do siebie dobrych uczuć i ludzi. Za ich pośrednictwem możemy też oddalać niekorzystne dla nas wydarzenia lub zmieniać ich bieg. Dlatego nigdy nie traktujmy wróżenia z tych kart jako formy rozrywki czy eksperymentu. Karty te zostały stworzone po to, by ułatwić nam kreowanie rzeczywistości, a nie by umilić nam czas. W tym drugim aspekcie możemy wykorzystać wróżenie z kart klasycznych. Wtedy nasza interpretacja nie będzie miała większego wpływu na naszą czy czyjąś przyszłość. Jedynie zaspokoi naszą ciekawość i dostarczy rozrywki.

Karty do tarota znajdziesz w asortymencie sklepu magicznego Fraida.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.