Home EmocjeJak mężczyźni postrzegają szczęście
Jak mężczyźni postrzegają szczęście

Jak mężczyźni postrzegają szczęście

Dążenie do szczęścia trapi głowy ludzi od wieków. Nowocześni filozofowie poszukują ona nie odpowiedzi, analizując i kalkulując. Dziś zajmiemy się nietypowym tematem. Wiemy już, że szczęście dla większości z nas to zdrowie, dobrze płatna praca i małżeństwo. Jednak jak szczęście postrzegają mężczyźni?

Prosta definicja szczęścia

Z pozoru banalne rzeczy mają krótkotrwały wpływ na postrzeganie szczęścia. Miły uśmiech, premia w pracy, dobra ocena dziecka czy wspólne śniadanie z ukochaną osobą, a nawet ładna pogoda wzmacniają dobre samopoczucie i ogólne zadowolenie z życia.

Kobiety z reguły są szczęśliwsze niż mężczyźni, ponieważ czerpią satysfakcję z różnych drobiazgów. Brak obrączki na palcu czyni kobietę nieszczęśliwszą niż brak pracy. U mężczyzn jest odwrotnie: bycie bezrobotnym jest dwa razy bardziej przygnębiające niż nieposiadanie żony. Małżeństwo uszczęśliwia kobiety dwa razy bardziej.

Szczęśliwi mężczyźni

Szczęście kobiety rośnie, gdy spotykają je drobne, miłe rzeczy. Kobiety częściej przechodzą przez różne wahania nastrojów przez zmiany hormonalne, dlatego tak łatwo jest im doceniać drobnostki. Mężczyźni wiele od siebie wymagają i patrzą na życie długofalowo, dlatego wydarzenia takie jak rocznice czy urodziny nie urastają do rangi „przełożyć na szczęście”. Żyją w większym stresie i napięciu, a świętowanie to przecież swoisty odpoczynek.

Partnerka powinna zrozumieć charakter mężczyzny i pomagać mu ćwiczyć przeżywanie codziennych radości. Rozwijanie dobrej postawy wobec życia oraz innych powoduje zwiększenie poczucia szczęścia i jego utrwalenie. Świętowanie małych sukcesów, rocznic, urodzin i okazji uczy nas zwracać uwagę na pozytywy. Utrwalanie nawyku dostrzegania tego, co pozytywne oddziałuje na jakość życia.

Budowanie nawyku świętowania

Dobre nawyki warto rozpocząć nawet od dziś. Zaplanuj wspólny harmonogram, który powiesisz na ścianie lodówki lub tablicy w gabinecie i zapisujcie razem z mężem, za co jesteście wdzięczni w danym dniu lub miesiącu. Najlepsze są wspólne powody do wdzięczności. Możesz także założyć specjalny zeszyt lub „słoik szczęścia”. Tak zachowane małe sukcesy będą motywować was do działania i ułatwią przetrwanie wspólnych chwil. Co najlepsze, w każdym momencie możecie do nich powrócić.

1 thought on “Jak mężczyźni postrzegają szczęście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.