Home DomHarmonia w urządzaniu wnętrz, czyli Wastu i Feng Shui
Harmonia w urządzaniu wnętrz, czyli Wastu i Feng Shui

Harmonia w urządzaniu wnętrz, czyli Wastu i Feng Shui

Oba z nich to wschodnie systemy zdrowotne, które wpływają i poprawiają jakość naszego życia. Dziś skupimy się na urządzaniu wnętrz według ich zasad.

Te dwa sposoby aranżacji wnętrz są najbardziej znane i popularne. Feng Shui oznacza dosłownie „wiatr, woda” i pochodzi z Chin, natomiast Wastu wywodzi się z Indii. Oba systemy mieszają się ze sobą i mają ze sobą wiele wspólnego. Skoncentrujemy się na najważniejszych elementach, które pomoże urządzić harmonijne wnętrze.

 

Gwarancja dobrobytu i szczęścia

Dzięki przestrzeganiu kilku ważnych cech Wastu i Feng Shui osiągniemy szczęście, dlatego musimy pamiętać, żeby za miejsce zamieszkania obrać dom, który niedaleko ma źródło świeżej wody, czyli jeziora, rzeki lub zatoki. Miejsca te muszą być podniesione wyżej nad poziom wody, aby domostwo było bezpieczne, a całe domostwo musi być otoczone roślinnością. Dom powinien być widny, jasny i przyjazny. Wybieraj rodzinne dzielnice, o niskim stopniu przestępczości.

Jeśli jednak mamy już mieszkanie lub dom i nie mamy możliwości budowania go od nowa, możemy wykorzystać zasady urządzania wnętrz, by wprowadzić trochę odświeżenia i harmonii w swoim życiu.

Podstawowe zasady

Rozpoczynamy od uporządkowania przestrzeni. Sprzątamy i wyrzucamy niepotrzebne rzeczy, a następnie myjemy okna, które według zasad feng shui są oczami naszego domu. Naprawiamy wszystkie drobne usterki, w tym cieknące krany, oraz zamykajmy deskę sedesową i odpływy: nimi ucieka dobra aura i pieniądze. Kolejnym etapem jest pochowanie ostrych przedmiotów do szuflady i w specjalny stojak. Wyrzućmy również wszystkie suche kwiaty oraz dbajmy o nasze rośliny doniczkowe. Jeśli nie mamy na to czasu, wybierzmy sztuczne kwiaty, które nie zwiędną, a będą wprowadzały taki sam efekt. Wszystkie otwarte półki powinny być zakryte, należy także schować akcesoria do sprzątania. Dodatkowo wynieśmy lustro z sypialni oraz pozbądźmy się tych, które wiszą naprzeciwko drzwi, ponieważ blokują dostęp nowej energii. Przy wejściu do domu również powinien panować porządek.

Urządzając sypialnię powinniśmy jak najmniej ją zagracić. Wszystkie niepotrzebne rzeczy, ubrania czy bibeloty, pamiątki po nieudanych związkach należy bezwzględnie wyrzucić. Zasada jest prosta, zostawiamy wyłącznie te, które są nas uszczęśliwają. W sypialni nie powinny znajdować się żadne urządzenia elektroniczne.

Zadbanie o harmonię w domu przyniesie napływ pozytywnej aury, powodzenia, zdrowia i pieniędzy.

1 thought on “Harmonia w urządzaniu wnętrz, czyli Wastu i Feng Shui

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.