Home HobbyGorące lato w Polsce – rozwesel się śmiesznymi memami o pogodzie
Gorące lato w Polsce – rozwesel się śmiesznymi memami o pogodzie

Gorące lato w Polsce – rozwesel się śmiesznymi memami o pogodzie

Śmieszne memy od lat robią niemałą karierę na całym świecie. Nie można się temu dziwić – są bardzo proste w odbiorze, bawią i poruszają często kwestie, które nie są poruszane w telewizji, radiu, gazetach itd. Nie można też zapominać o miejscu, w którym mieszkamy. Memy o Polsce są pełne ciekawych i prozaicznych sytuacji, które mogą spotkać każdego mieszkańca naszego kraju. Jest czerwiec, a ostatnimi czasy mieliśmy do czynienia z ogromnym atakiem wysokich temperatur. Mimo, że to dosyć nieprzyjemne warunki do życia, śmieszne memy swoją treścią szydzą także i z tego.

40 stopni

Kiedy słupki sięgają niemal czterdziestu stopni, prawdopodobnie nikt nie jest zadowolony – to po prostu zbyt wysoka temperatura do normalnego funkcjonowania. Nie da się jednak zaprzeczyć, że kiedy nie ma zasadniczo dobrego rozwiązania, to pozostaje się śmiać – i nie ma w tym absolutnie nic złego. Dlaczego jednak memy są tak aktualne? Śmieszne memy i demotywatory w swojej własnej istocie są komentarzem społeczeństwa na temat wszelkich spraw. Zazwyczaj, żeby udzielić swojego komentarza nie potrzeba wiele czasu i z tego powodu memy wyrastają w internecie jak 'grzyby po deszczu’.

Rzadko kiedy zdarza się, że ktoś śmieje się z pozytywnych rzeczy w internecie – nie oznacza to jednak nadmiernego pesymizmu – przecież chyba każdy człowiek lubi się śmiać, a kiedy obiekt śmiechu nie jest nadmiernie poważny – nie ma w tym nic złego. Memy i obrazki na ten temat przejaskrawiają, wyolbrzymiają i w groteskowy sposób ukazują rzeczywistość.

Czarnobyl

Jak prezentują się śmieszne memy o Polsce, kiedy chodzi o gorąco? Ostatnimi czasy, bardzo popularnym serialem jest „Czarnobyl” stworzony przez HBO – nawiązuje on oczywiście do katastrofy w Czarnobylu. W jednej scenie pracownicy informują swojego przełożonego, że coś jest nie tak z reaktorem, jednak wyparcie wyżej postawionych osób sprawia, że żadne kroki nie są przedsiębrane. Właśnie kadr z tej sceny jest opatrzony podpisem „35 stopni, nie jest źle”. Memy o pogodzie również występują pod wieloma innymi formami, zawsze jednak są aktualne. Wyśmiewają polityków z Polski i ze świata, aktorów, zjawiska społeczne, a nawet same memy! Co więcej – memy o Polsce dotyczą również kurortów wakacyjnych i słynnych z odwiedzin turystów miejscowości – nie może się temu również dziwić – latem w takich miejscach jest tak wiele osób, że aż trudno znaleźć wolną przestrzeń, żeby usiąść. Dodatkowo – każda polska plaża jest pokryta barwnymi parawanami, ponieważ każdy stereotypowy Polak chce wygrodzić swoje miejsce, do którego nikt inny nie będzie miał dostępu i mimo że parawan służy do ochrony przed wiatrem. Można śmiało wysnuć tezę, że bez takiego komentarza społecznego wielu ludzi nie byłoby świadomych swojego nie do końca prawidłowego toku myślenia.

Memy o Polsce często dotyczą także postaw stereotypowego Polaka, takich jak konieczność wyrażania własnej opinii o wyjeździe na wakacje – musi być tanio i dobrze, ale najlepiej tanio. Do tego dołączają nigdy niewychodzące z mody sandały i skarpetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.