Home DomElektryczne podgrzewacze przepływowe – wygodny i ekonomiczny sposób na ciepłą wodę w kranie!
Elektryczne podgrzewacze przepływowe – wygodny i ekonomiczny sposób na ciepłą wodę w kranie!

Elektryczne podgrzewacze przepływowe – wygodny i ekonomiczny sposób na ciepłą wodę w kranie!

Mieszkańcy budynków bez dostępu do grzewczej sieci miejskiej często szukają tanich sposobów na ogrzanie wody w kranie w swoim domu. Niezwykle łatwym i ekonomicznym rozwiązaniem są przepływowe podgrzewacze wody.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody to świetny sposób na podgrzewanie wody wyłącznie w momencie jej poboru. Dzięki temu oszczędzamy energię elektryczną, a co za tym idzie – nasze finanse!

Przepływowy podgrzewacz wody – korzyści

Nie wszystkie budynki mają dostęp do grzewczej sieci miejskiej. Często pozbawione są go budynki starszego typu, np. kamienice, a także niektóre domy jednorodzinne. Tymczasem trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w domu, w którym nie ma ciepłej wody. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Mają one dużą przewagę nad podgrzewaczami pojemnościowymi. Z jakiego powodu?

Przede wszystkim pozwalają dostarczyć ciepłą wodę do dowolnego miejsca poboru w obrębie instalacji wodnej. Co więcej, dzięki montażowi blisko punktu poboru czas oczekiwania na ciepłą wodę jest niezwykle krótki, a woda nie traci ciepła w rurach ani w zbiorniku jak ma to miejsce w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych. To też sprawia, że oszczędzamy energię elektryczną na jej ogrzanie.

W zależności od modelu podgrzewacze przepływowe montuje się pod umywalką lub np. obok kabiny prysznicowej. Wówczas dostarczają ciepłą wodę do jednego lub kilku punktów poboru. Można je montować pod dowolnym kątem, nie zajmują dużo miejsca, a na dodatek są estetyczne i umożliwiają korzystanie z ciepłej wody przez kilka osób.

Ponadto, są ekologiczne. Wykonane z tworzywa nadającego się do recyklingu nie tylko ograniczają straty energii dzięki wysokiej sprawności, ale są też bezpieczne dla środowiska. Nadają się do użytku przez wiele lat, ponieważ wykonane są z materiałów, które – w przeciwieństwie do metalu – nie korodują. Więcej informacji o elektrycznych podgrzewaczach wody znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Instalacja przepływowych podgrzewaczy wody

Przed wyborem podgrzewacza wody trzeba wziąć pod uwagę m.in. rodzaj budynku, liczbę domowników, a także liczbę łazienek oraz ich rozmieszczenie. Spore znaczenie ma bowiem ilość punktów poboru wody, a także odległość między podgrzewaczem a kranem. Wówczas możemy wybierać między jednopunktowym lub wielopunktowym podgrzewaczem. Do prawidłowego działania podgrzewacza niezbędne jest także odpowiednie ciśnienie w instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.