Home DuchowośćDlaczego warto sięgać po książki katolickie?
Dlaczego warto sięgać po książki katolickie?

Dlaczego warto sięgać po książki katolickie?

Osoby, które lubią czytać książki często zastanawiają się, jakie pozycje zakupić do swojej biblioteczki, na jakie książki warto się jeszcze zdecydować. Dobrze, więc byłoby pamiętać o tym, że oprócz różnego rodzaju powieści, opowiadań, poradników, książek przygodowych, biograficznych czy historycznych warto mieć w swojej domowej biblioteczce także książki religijne. Książki religijne mogą mieć, bowiem naprawdę duży wpływ na nasze życie.

Książki religijne – dlaczego każdy katolik powinien mieć je w swojej biblioteczce?

Czasami człowiek poszukuje odpowiedzi na wiele różnych pytań dotyczących chociażby sensu swego istnienia czy relacji z innymi ludźmi. W takiej sytuacji z całą pewnością warto jest sięgnąć po książki katolickie. Książki religijne to nie tylko doskonałe źródło wiedzy na temat nauki Kościoła i zasad wiary, takie pozycje mogą być dla nas także bardzo dobrym drogowskazem na drodze naszego codziennego życia. Pamiętajmy, że w przypadku wielu ludzi na świecie to właśnie lektura dobrej książki religijnej stała się dla nich motywatorem do zmiany zachowania i stylu życia. Warto, więc czytać takie książki. To dzięki nim możemy odnaleźć siebie w tym zagubionym świecie. Takie pozycje mogą być dla nas prawdziwą inspiracją do rozwoju duchowego. Jeżeli regularnie czytamy książki katolickie przybliżamy się do Boga, jesteśmy wówczas w stanie nawiązać z nim pełniejszą relację. Znajomość wiary, którą się wyznaje jest bardzo istotna, niestety wiele osób o tym zapomina. Lektura pozycji chrześcijańskich to znakomity sposób, aby przypomnieć sobie najważniejsze zasady wiary chrześcijańskiej oraz czerpać wiedzę z doświadczenia innych osób. Należy również podkreślić, że lektura książek katolickich może okazać się dla nas bardzo dobrą formą rekolekcji duchowych.

Jakie książki katolickie wybrać?

W dzisiejszych czasach wybór książek religijnych jest naprawdę duży. Możemy zdecydować się na książki poświęcone Maryi, książki, w których odnajdziemy historie życia znanych świętych czy też książki zawierające przemyślenia i doświadczenia duchowe obecnie żyjących osób, które są ściśle związane z Kościołem katolickim. Jeżeli szukamy naprawdę interesujących, godnych przeczytania pozycji z tej kategorii to z całą pewnością warto odwiedzić stronę internetową księgarni Sumus Wydawnictwo. Każdy katolik będzie w stanie znaleźć tu taką książkę religijną, która go zaciekawi. Natrafimy tu np. na książkę idealną dla małżonków, którzy pragną odnowić swoją miłość oraz osób, które boją się, że z różnych względów mogą utracić miłość do współmałżonka. „Królowo Małżeństw módl się za nami”, bo o tej pozycji mowa to idealna lektura dla wszystkich tych osób, które zdecydowały się na podjęcie tak fascynującej przygody z drugim człowiekiem, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego. W księgarni Sumus kupimy również książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który wyróżniał się wielką mądrością i niezwykłym umiłowaniem Boga oraz książki znanego rekolekcjonisty, opiekuna duchowego wspólnoty Wojownicy Maryi ks. Dominika Chmielewskiego, który jest autorem wielu książek poruszających tematykę bliską każdemu chrześcijaninowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.