Home RozwójDlaczego biznes powinien przejść do call center w chmurze?
Dlaczego biznes powinien przejść do call center w chmurze?

Dlaczego biznes powinien przejść do call center w chmurze?

Relacja z klientem jest niezbędna, jeśli chodzi o wzrost przedsiębiorczości, a dobra i silna kultura firmy, która łączy satysfakcję klienta z pracowników, w których firma inwestuje, może być czynnikiem napędowym dla lepszej wydajności. Poświęcenie może nie wystarczyć do  skalowania i rozwoju. Firma potrzebuje właściwego wykorzystania zasobów, odpowiednich narzędzi i oprogramowania, odrębnych i zaangażowanych działów dla sprawnego propagowania i postępu całej organizacji.

Jak już powiedziano, , większość przedsięwzięć biznesowych starają się utrzymać relacje z klientami z pomocą infolinii. Systemy call center usprawniają część satysfakcji klienta do stania się jednostronną sprawą i skupiając się głównie na połączeniach głosowych. Niektóre infolinie zapewniają wielokanałowe interakcje z klientami, ale zazwyczaj te komunikaty pozostają  pojedynczymi dla platform, na których odbywa się komunikacja. Biznes wymaga wielokanałowego (omnichannel) centrum kontaktowego w chmurze , aby zapewnić pełny poziom satysfakcji klienta na całej jego drodze interakcji Twoją firmą. 

Czym jest centrum kontaktowe w chmurze?

Tradycyjna korporacyjna infolinia zapełnia usługi, które obejmują połączenia przychodzące i wychodzące . Jednak centrum kontaktowe jest złożonym i wyspecjalizowanym działem organizacji, który zarządza wszystkimi interakcjami z klientami. Agenci komunikują się z klientami za pośrednictwem wielu kanałów, takich jak telefony, strony internetowe, media społecznościowe, aplikacje, wiadomości, czaty itp. A kiedy centrum kontaktowe jest dostosowane do kompleksowego zestawu narzędzi, usług chmurowych i aplikacji, aby utworzyć wyrafinowane i inteligentne kierowanie połączeniami, doskonałe techniki zarządzania delegowaniem i szczegółową analizę, jest znany jako call center w chmurze, na przykład, Voiptime Contact Center.

Dlaczego centra kontaktowe w chmurze są niezbędne dla przedsiębiorstw?

Dla sukcesu przedsięwzięcia biznesowego istotne jest, aby było zorientowane na klienta, co oznacza obsługę wszystkich problemów klientów w celu utrzymania przychodów i reputacji. Klienci napotykają różne wyzwania w zgłaszając korporacjom swoje niedogodności. Centra kontaktowe w chmurze mogą łatwo rozwiązać ten problemUmożliwiają klientom komunikację za pośrednictwem preferowanych kanałów, takich jak telefon, wiadomości lub czat, zgodnie z ich przydatnością i dostępnością. Zapewniają również inteligentny routing połączeń i wiadomości do odpowiedniego działu, aby szybko rozwiązać ich problemy. Oto kilka innych korzystnych aspektów centrów kontaktowych w chmurze.

  1. Szybkie wdrożenie

Zasoby i nowe osiągnięcia technologiczne muszą być zainstalowane szybko i stać się funkcjonalnymi  dla usług lub wsparcia klienta. Jednak przygotowanie zasobów i technologii z lokalnymi serwerami lub lokalnymi centrami danych staje się absurdalnie spóźnione. Centra kontaktowe w chmurze zwalczają te opóźnienia, ponieważ dostęp do nich można uzyskać jako usługę od firmy hostingowej, a aplikacja jest gotowa do działania. Nie ma potrzeby poświęcać tygodni na stosowanie konfiguracji, instalowanie aplikacji, testowanie i przechowywanie zasobów. Wszystko można pobrać za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

  1. Uprawnienie pracowników do pracy zdalnej Centra kontaktowe oparte na chmurze zapewniają pracownikom elastyczność pracy zdalnej.

    Ponieważ do oprogramowania można się zalogować online, dostęp do narzędzi i funkcji staje się niezwykle łatwy dla pracowników, a zarządzanie agentami dla administratorów staje się jeszcze łatwiejsz. Praca zdalna nie tylko pomaga zwiększyć produktywność i podnieść agentów na duchu dzięki wolności i elastyczności, ale także znaczne obniża wydatki, ponieważ powierzchnia biurowa do wynajmowania się zmniejsza. Plan zdalnego agenta prezentuje rozszerzające się możliwości biznesowe nawet w skali globalnej, ponieważ agenci mogą połączyć się z platformą i zarządzać połączeniami z dowolnego miejsca.

  2. Poprawa rentowości i kontrola kosztów

Podczas analizowania nowej technologii, narzędzia lub usługi, najbardziej istotnym składnikiem, który należy uwzględnić, jest jej koszt dla firmy. To dość oczywiste, ile centra kontaktowe w chmurze kosztują firmom przy takiej ilości korzyści. Zasadniczo, ponieważ część sprzętowa (tzw. hardware) zostaje wyeliminowana, koszt staje się minimalny. Centra kontaktowe w chmurze nie wymagają również znacznych wstępnych inwestycji w  integrację istniejących kanałów komunikacyjnych z infrastrukturą CRM czy centrum kontaktowego. Rozwiązania hostowane mają w większości przypadków przyjazne dla budżetu aktualizacje i nie przewidują  dodatkowych wydatków na  konserwację i  naprawę sprzętu.

  1. Zapewnienie wielokanałowej obsługi klienta

Zorientowane na sukces przedsiębiorstwo utrzymuje otwarte kanały komunikacji dla społeczeństwa i klientów. Klienci mogą komunikować z firmą za pośrednictwem tych wielu kanałów. Klient może wchodzić w interakcje poprzez bezpośrednie połączenia głosowe, systemy IVR, czaty internetowe, media społecznościowe, e-maile lub SMS-y. Omnichannel (wielokanałowy) contact center pozwala agentom wspierać klientów w różnych kanałach jednocześnie, co zabezpiecza scentralizowaną bazę danych każdego klienta,zawierającą problemy, rozwiązania i rozmowy. Na przykład, jeśli klient zadaje pytanie poprzez online czat lub wiadomość tekstową, a następnie dzwoni poprzez click-to-call service, agent ma już aktualizację zу wszystkimi tymi apelami i odpowiednio zapewnia rozwiązanie.

  1. Dostęp do ciągłych aktualizacji i funkcji

    Ponieważ systemy call center w chmurze działają za pośrednictwem połączenia internetowego, dostęp do aktualizacji stają się prostszy Każde logowanie do oprogramowania cloud contact center prezentuje najbardziej zaktualizowaną wersję i funkcji bez żadnej konfiguracji lub instalacji.

  2. Skalowalnie w rozwoju dzięki interfejsom API

Firmy muszą nadążać za postępem w technologii i czasu. A to można zrobić, gdy przedsięwzięcie biznesowe jest skalowalne i nie jest ograniczone przez emblematyczne licencjonowanie i sprzęt. Ale z centrów kontaktowych w chmurze, zasoby można wydobywać z ogromnych centrów danych dostarczanych przez chmurę za pomocą interfejsów programowania aplikacji (API). Interfejsy API skalują się automatycznie zgodnie z konkurencją rynkową i zapewniają obsługę klienta w czasie rzeczywistym bez ryzyka wdrażania nowych zasobów lub konfiguracji.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.