Home ZdrowieDepilacja laserowa idealnym sposobem na wiecznie gładkie ciało
Depilacja laserowa idealnym sposobem na wiecznie gładkie ciało

Depilacja laserowa idealnym sposobem na wiecznie gładkie ciało

Owłosienie ciała jest rzeczą naturalną, występującą u każdego człowieka. Długie włosy pojawiają się u nas cyklicznie, a zadaniem zarówno kobiet, jak i nawet mężczyzn jest regularne golenie ich. Częste wykonywanie tego zabiegu okazuje się męczące, jednak istnieje sposób, aby uniknąć raz na zawsze tej żmudnej czynności, a mianowicie jest to depilacja laserowa. Pozwala ona zapobiec ponownemu wyrastaniu owłosienia, w takim szybkim tempie jak dotychczas.

Czym jest depilacja laserowa?

Najprościej mówiąc depilacja laserowa, to usunięcie niechcianego włosia, za pomocą wiązki światła lasera, która niszczy cebulkę włosa. Wnika ona głęboko w skórę, przez co uszkadza jego część, odpowiedzialną za wzrost. Zabieg ten pozwala pacjentowi cieszyć się gładką skórą, a właśnie taki jest z pewnością jego zamiar. Warto zauważyć, że słowa depilacja i epilacja, mimo że bardzo do siebie podobne, różnią się pewnym aspektem. Ta pierwsza pozwala cieszyć się efektem krótkoterminowym, natomiast epilacja laserowa pozostawia skutki długoterminowe. W obu przypadkach jednak cel zabiegu jest taki sam, czyli osiągnięcie gładkiego ciała poprzez trwałe uszkodzenie włosa. 

Oczekiwany rezultat w wyniku prawidłowego stosowania

Usuwanie owłosienia może dla wielu okazać się zabiegiem nieprzyjemnym, jednak zależy to od progu bólu danej osoby. Wiele osób pomimo tego, decyduje się na tę próbę, po to, by uniknąć częstego golenia się. Zabieg epilacji laserowej nie od razu daje nam oczekiwane efekty, gdyż cały proces zawiera 6-9 sesji usuwania owłosienia. Ponadto po każdej wizycie sugerowana jest przerwa, która powinna trwać od 4 do 8 tygodni. Jest to zależne od faz wzrostu włosa, których jest trzy: faza wzrostu, faza zaniku i faza wypadania.

Długość trwania zabiegu

Sam zabieg nie jest długi, gdyż jest wykonywany w minutach. Zależy on oczywiście od obszaru, w jakim chcemy pozbyć się owłosienia. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na laserową depilację pach, zajmie to 5 minut. Niewiele dłużej, bo pomiędzy 5 a 10 minut, potrzebne jest na twarz. Popularna epilacja bikini sięga od 15 do 20 minut, a najwięcej czasu będzie wymagało pozbycie się owłosienia z nóg (uda i łydki), gdyż jest to około 35 minut.

Widoczność efektów po depilacji laserowej

Decydując się na usuwanie włosków, mamy nadzieje cieszyć się efektem na jak najdłużej. Przy zastosowaniu lasera jest to możliwe, gdyż jest to zabieg niezwykle trwały. Wiele kobiet, ale i nie tylko decyduje się na niego, bo okazuje się dla nich zbawieniem. Po wykonaniu całej serii procedur, klient może cieszyć się gładką skórą nawet na kilka lat, a aby podtrzymać uzyskany efekt, polecane są zabiegi przypominające. 

Przeciwwskazania do usuwania włosów laserem

Warto pokreślić, że usuwanie owłosienia laserem jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Ponadto istnieją pewne przeciwwskazania do odbycia takiej czynności, a są to: 

  • ciąża oraz karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • choroby skóry
  • cukrzyca
  • choroby wirusowe, bakteryjne, a także przeziębienie

Co więcej, dla osoby o jasnych włosach, zabieg może okazać się trudniejszy do wykonania, gdyż zawartość melaniny często jest w nich zbyt niska, aby skutecznie pozbyć się owłosienia.

Epilacja laserowa w Krakowie

W momencie podejmowania decyzji warto przejrzeć listę salonów, które świadczą nam sprawdzone usługi. Są potrzebne do tego odpowiednie kwalifikacje oraz sprzęt. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze ciało zostanie oddane w dobre ręce, a efekty okażą się zadowalające. Szukając potencjalnych miejsc, dobrym pomysłem będzie zajrzeć do tych, które oferują nam depilację laserową w Krakowie.

1 thought on “Depilacja laserowa idealnym sposobem na wiecznie gładkie ciało

  1. Depilacja laserowa to najlepsza rzecz na jaką się mogłam zdecydować. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.