Home RodzinaCzym charakteryzują się foteliki Graco i czy warto je wybrać?
Czym charakteryzują się foteliki Graco i czy warto je wybrać?

Czym charakteryzują się foteliki Graco i czy warto je wybrać?

Artykuł partnera.

Foteliki Graco to modele, które gwarantują optymalny komfort podróży przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Solidne wykonanie, miękka tapicerka oraz wielofunkcyjność sprawiają, że rodzice chętnie wybierają je dla swoich dzieci już od pierwszych dni życia.

Dobry fotelik to model, który będzie rósł razem z dzieckiem. Foteliki z marki Graco są odpowiedzią na potrzeby małych pasażerów na każdym etapie ich życia. Wraz z rozwojem ciała zmieniają się potrzeby. Ale dla produktów tej marki to nie problem. Foteliki, dzięki licznym zakresom regulacji, można z łatwością dopasować do wieku dziecka.

Znajdź idealny fotelik Graco dla swojego dziecka!

W zależności od grupy wagowej, w której występuje dany fotelik, Graco proponuje swoim użytkownikom modele już od pierwszych dni po narodzinach aż do osiągnięcia 36 kg wagi. Najnowsza linia fotelików, dzięki szerokim zakresom wagowym, może być wykorzystywana od 4 do 12 lat. Marka Graco od lat cieszy się zaufaniem rodziców. Nie bez powodu.

Modele, które opuszczają linię produkcyjną tej amerykańskiej firmy, są obecnie znane na całym świecie. Mieszczą się w kategoriach wagowych 0-18, 0-25, 0-36 i 9-36 kg. Dzięki takiemu podziałowi rodzice mogą wybrać jeden model, który będzie służył ich dziecku aż do osiągnięcia przepisowych 150 cm wzrostu. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto rozważyć modele z węższym przedziałem wagowym. Wówczas będą one lepiej dopasowane do potrzeb dziecka i zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa w czasie podróży. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dopasowanie fotela do anatomii pasażera ma ogromny wpływ właśnie na bezpieczeństwo.

Wybrane foteliki Graco umożliwiają podróżowanie zarówno przodem do kierunku jazdy, jak i tyłem. Dzieci, które nie ukończyły 9 miesiąca życia, zgodnie z przepisami mogą siedzieć w czasie jazdy, wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Jednak po tym okresie rodzic może zdecydować o zmianie kierunku jazdy. Warto wiedzieć, że pozycja tyłem do kierunku jazdy jest najlepsza dla dzieci do 4 roku.

Fotelik szyty na miarę potrzeb dziecka

W modelach przeznaczonych dla noworodków producent dołącza do zestawu wkładkę redukcyjną. Dzięki niej zmniejsza się wolna przestrzeń w fotelu, a wstrząsy są dodatkowo amortyzowane, co skutecznie zwiększa ochronę delikatnego ciała dziecka. Pasy wewnętrzne z miękkimi naramiennikami można ustawić w wielu pozycjach, by na każdym etapie rozwoju utrzymać dziecko w bezpiecznej strefie fotelika. Szeroki zakres regulacji ma także zagłówek. To niezwykle istotna kwestia. Jego regulacja w fotelikach Graco jest zintegrowana z pasami bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem podróży w łatwy sposób można skorygować położenie tych dwóch systemów zabezpieczających pasażera.

Systemy, które czuwają nad bezpieczeństwem

Mocna skorupa osadzona na wzmocnionej ramie zwiększa bezpieczeństwo dziecka w czasie różnego rodzaju kolizji. Foteliki Graco posiadają wbudowany zewnętrzny system osłon bocznych, które skutecznie niwelują siłę uderzenia w czasie kolizji bocznych. Aby osłony działały poprawnie przed wyruszeniem w trasę, powinno się dokonać regulacji tej osłony, która znajduje się najbliżej drzwi zewnętrznych w aucie. Co ważne, podczas kolizji uruchomi się ona w sposób automatyczny.

Oczywiście, by zapewnić optymalny komfort i bezpieczeństwo w czasie podróżowania, fotelik powinien posiadać regulację kąta nachylenia oparcia. W fotelikach marki Graco to żaden problem. Tutaj nie ma miejsca na opadającą bezwiednie główkę w czasie snu, lub nienaturalnie wygięte ciało. Regulacja kąta nachylenia oparcia jest szczególnie ważna w fotelikach, które są przeznaczone dla dzieci do 4 roku życia. W pierwszym okresie życia drzemki w czasie jazdy zdarzają się bardzo często.

Podwójny montaż zwiększa bezpieczeństwo

Montaż fotelików Graco odbywa się przy użyciu systemu Isofix lub pasów bezpieczeństwa. Bez problemu można wybrać model, który będzie pasował do wyposażenia samochodu. Graco opracowało swój system montażu, nazywany Isocatch, który wykorzystuje zarówno klamry Isofix jak i pas bezpieczeństwa. Te dwa sposoby można stosować zamiennie lub jednocześnie.

Foteliki Graco to produkty o jakości premium. Dobrze przemyślane i solidnie wykonane bezawaryjnie mogą służyć dziecku do 4, 7 lub 12 roku życia. Nowoczesny design można z łatwością dopasować do koloru tapicerek w aucie lub płci dziecka. Niewygórowana cena sprawia, że rodzice często decydują się na ich zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.