Home HobbyCzas wolny na zachodzie czyli święta w Niemczech
Czas wolny na zachodzie czyli święta w Niemczech

Czas wolny na zachodzie czyli święta w Niemczech

W Niemczech istnieje wiele ważnych świąt, które mają swoje własne znaczenie i tradycje. W tym artykule omówimy cztery najważniejsze święta w Niemczech, a mianowicie Ostern (Wielkanoc), Weihnachten (Boże Narodzenie), Auffahrt in den Himmel (Wniebowstąpienie) oraz Pfingsten (Zielone Świątki).

Ostern (Wielkanoc)

Ostern jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich w Niemczech. Święto to obchodzone jest na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W trakcie tego święta niemieccy katolicy i protestanci biorą udział w nabożeństwach w kościele. Na stole wielkanocnym zawsze znajdują się baranki, jajka, pascha (specjalny chleb) oraz inne potrawy. W Niemczech w dniu Wielkiej Soboty organizuje się wiosenne jarmarki, a dzieci biorą udział w tradycyjnym polowaniu na jajka. W Niemczech w okresie świątecznym są dostępne busy do Niemiec oraz busy pomorskie i zachodniopomorskie, które ułatwiają podróżowanie między miastami.

Weihnachten (Boże Narodzenie)

Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt w Niemczech. Święto to obchodzone jest na pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa. W Niemczech Boże Narodzenie obchodzone jest przez trzy dni – od 24 do 26 grudnia. Niemieccy katolicy i protestanci biorą udział w nabożeństwach w kościele. W okresie świątecznym miasta są pięknie ozdobione i oświetlone. Na stole wigilijnym zawsze znajduje się tradycyjne danie – pieczony karp. W Niemczech popularne są również słodkości bożonarodzeniowe, takie jak pierniki, makowce i marcepany. W okresie świątecznym busy do Niemiec, busy pomorskie i zachodniopomorskie są bardzo poszukiwanym środkiem transportu, ze względu na wzmożony ruch między Polską a Niemcami.

Auffahrt in den Himmel (Wniebowstąpienie)

Auffahrt in den Himmel (Wniebowstąpienie) to święto religijne, które obchodzone jest 40 dni po Wielkanocy. Święto to upamiętnia wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa. W Niemczech Auffahrt in den Himmel nie jest dniem wolnym od pracy, ale niemieccy katolicy i protestanci biorą udział w nabożeństwach w kościele.

Pfingsten (Zielone Świątki)

Pfingsten to święto religijne, które obchodzone jest 50 dni po Wielkanocy. Święto to upamiętnia zstąpienie Ducha Świętego na apostołów. W trakcie Pfingsten niemieccy katolicy i protestanci biorą udział w nabożeństwach w kościele. W Niemczech w okresie Pfingsten organizowane są różnego rodzaju festyny i jarmarki, które przyciągają wielu turystów. W niektórych regionach Niemiec organizowane są również tradycyjne turnieje rycerskie oraz pokazy tańców i pieśni ludowych.

Święta w Niemczech

Podsumowując, w Niemczech istnieją cztery najważniejsze święta, które są obchodzone przez katolików i protestantów. Ostern (Wielkanoc) i Weihnachten (Boże Narodzenie) to święta, które obchodzone są przez kilka dni i mają swoje własne tradycje kulinarne i zwyczaje. Auffahrt in den Himmel (Wniebowstąpienie) i Pfingsten (Zielone Świątki) to święta religijne, które również są ważne dla wiernych, ale nie są dniami wolnymi od pracy. W okresie świątecznym Niemcy są bardzo popularnym celem turystycznym, a busy do Niemiec, busy pomorskie i zachodniopomorskie z firmą Beatabus znacznie ułatwiają podróżowanie między Polską a Niemcami.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.