Home Emocje1% podatku – tak niewiele a wiele zmienia.
1% podatku – tak niewiele a wiele zmienia.

1% podatku – tak niewiele a wiele zmienia.

Czasami zastanawiamy się jak możemy pomóc. Wyobrażamy sobie potężne sumy pieniędzy czy podarki. Często mamy wrażenie, że pomoc wiąże się z wysokimi kosztami, że to coś trudnego i skomplikowanego. Natomiast możemy kogoś wesprzeć przy okazji rozliczania PIT. Jak to zrobić?

Czemu warto przekazać 1% podatku?

Z roku na rok, statystyki wskazują na coraz to większe przekonanie i świadomość, że przekazanie 1% podatku ma znaczenie. Coraz więcej ludzi systematycznie przekazuje swój 1 procent. Czemu warto to robić? Czy to nas coś kosztuje? Wielu ludzi obawia się, że coś stracą, że wymaga to stosu papierów i trudno czytelnych druczków. Nic bardziej mylnego. Kilka powodów, które powinny Cię zachęcić, oto one:

  1.  Pomagasz! Takim sposobem możesz nieść wparcie tym, którzy tego potrzebują.
  2. To nic nie kosztuje! Wbrew pozorom przekazanie 1% z podatku dochodowego to nie jest wydatek. To ta część podatku, który i tak trafi do skarbu państwa. Zatem warto wskazać konkretny cel, na który może zostać przekazana.
  3. To proste! Wystarczy wypełnić dodatkowe pole – numer KRS danej organizacji pożytku publicznego.
  4. Dowolność wyboru – możesz kierować się swoim subiektywnym wyborem dowolnej organizacji, którą chcesz wesprzeć.
  5. 1 procent może się wydawać małą sumą, jednak w połączeniu z innymi ma wielką moc! Przekazując swój procent dajesz dobry przykład innym.
  6. Istnieje możliwość weryfikacji działalności danej organizacji a przez to sprawdzenie co dzieje się z pieniędzmi z 1%. Każda z organizacji ma na swojej stronie internetowej zakładkę ze rocznymi sprawozdaniami z przeprowadzonych projektów, danymi dochodów z 1% co umożliwia sprawne zapoznanie się z wydatkami.

Jak to zrobić?

Przekazanie 1% podatku dochodowego odbywa się przy rozliczeniu PIT. Jest to banalnie prosta i nieskomplikowana czynność. Na samym początku należy wybrać fundację, na którą chcemy przeznaczyć tę część naszego podatku. Informacje o organizacjach można zaczerpnąć z wykazu organizacji pożytku publicznego, który jest ogólne dostępny. Następnie należy wpisać numer KRS wybranej fundacji. Jeśli rozliczamy się elektronicznie program sam wliczy wartość 1 procenta, natomiast jeśli ręcznie należy podatek wyliczyć – całość podzielić przez 100 i wpisać uzyskaną kwotę w rubrykę.

logo fundacji niesiemy nadzieję i baner zachęcający do oddania 1 procenta podatku
Źródło: http://www.niesiemynadzieje.pl/

 

Również Fundacja Niesiemy Nadzieję czeka na Wasz procent. To organizacja, która zajmuje się dziećmi chorymi na choroby, które zagrażają życiu, takie jak: mukowiscydoza, zanik mięśni. Fundacja bierze pod swoje skrzydła również dzieci dializowane, które oczekują na przeszczep nerek. Możesz wesprzeć ich działania przekazując swój 1 procent. Więcej informacji na stronie http://www.niesiemynadzieje.pl/ . Dobro wraca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.