Home ZdrowieBadaj regularnie swoje serce!
Badaj regularnie swoje serce!

Badaj regularnie swoje serce!

Systematyczne badania diagnostyczne serca i układu krwionośnego pozwalają na znaczne zmniejszenie ryzyka dla pacjenta, a także umożliwiają szybkie wdrożenie ewentualnego leczenia. Jakie badania warto prowadzić regularnie?

Artykuł partnera

Serce to najważniejszy narząd w ciele człowieka, dlatego warto dbać o niego na co dzień. Bardzo ważne jest również systematyczne badanie kondycji serca oraz układu krwionośnego – dzięki temu można w porę wykryć nieprawidłowości i rozpocząć terapię, która przywróci prawidłowi stan zdrowia.

Podstawowe badania diagnostyczne serca nie są inwazyjne, można wykonać je szybko w wielu placówkach medycznych na terenie całego kraju – także bez żadnych dodatkowych opłat. O czym warto pamiętać?

Badanie ciśnienia krwi

To jedno z podstawowych badań, które pozwala na ocenę stanu układu sercowo-naczyniowego. Nieprawidłowe wskazania mogą świadczyć o niedociśnieniu, nadciśnieniu, a także o nieodpowiednim tętnie, a tym samym są podstawą do dalszej diagnostyki.

Lipidogram z krwi

Badanie cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL i HDL oraz triglicerydów to inaczej lipidogram. To proste badanie wykonywane z krwi, które pozwala na ocenę ryzyka wystąpienia chorób serca. Podwyższone wskaźniki lipidów oznaczają, że u pacjenta może wystąpić miażdżyca, choroba niedokrwienna serca.

Poziom glukozy we krwi

Oznaczenie poziomu glukozy we krwi stosowane jest nie tylko w diagnostyce cukrzycy, ale również chorób serca. Podwyższone wskazania mogą oznaczać większe ryzyko wystąpienia chorób krwi.

Badanie EKG – elektrokardiografia

To nieinwazyjne badanie serca, które pozwala na ocenę jego pracy zarówno w spoczynku, jak również w sytuacji obciążenia – mowa wtedy o EKG wysiłkowym. Badanie EKG może być prowadzone również jako Holter – w tym przypadku pacjent nosi aparat badający stan serca przez całą dobę.

Badania kliniczne we Wrocławiu w przychodni Synexus to sprawdzony wybór – to właśnie tam można wykonać szereg badań bez dopłat. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej przychodni Synexus. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.